English | دری

ساخت 550 باغچه های خانگی در ولایت تخار

ساخت 550 باغچه های خانگی در ولایت تخار

پروژه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت جهت ترویج تولید سبزیجات در ضمن کمپاین بهاری امسال در ولایت تخار 670 باغچه های خانګی را ساخته است.takhar greenhouse

ساخت باغچه های خانگی یکی از مهم ترین بخش فعالیت های پروژه ملی باغداری و مالداری NHLP به حساب می رود که در ولسوالی فرخار وتالقان مرکز ولایت تخار در حال تطبیق می باشد.

هدف اصلی ایجاد باغچه های خانگی و سبزخانه ها افزایش دسترسی خانم ها به کار های اجتماعی، کاهش سوء تغذیه و تامين دسترسی مردم به سبزیجات در فصل زمستان می باشد.

همچنان در چوکات برنامه یاد شده، 717 دهقان زن در مورد ایجاد و استفاده از باغچه های خانگی و تونل پلاستیکی در 49مکتب ساحوی دهاقین آموزش داده شده است .

پروژه ملی باغداری و مالداری 9 نوع تخم سبزیجات به شمول بامیه، پیاز، بادرنگ، فاصلیه، ملی سفید، کرم، بادنجان سیاه، پالک، زردک، گشنیز، تراتیزک، کدوی تابستانی، ملی سرخک، گندنه، سیر و رومی، وسایل زراعتی و 8 تونل های پلاستیکی برای کشت سبزیجات در فصل زمستان را به شکل ترویجی توزیع نموده است.

قابل یاداوری است که حاصلات به دست آمده از باغچه های خانگی در بازارهای محلی به فروش می رسند و پول آن جهت تامین ضروریات خانواده ها به مصرف خواهد رسید. باغچه های خانوداګی یک گام مهم در عرصه اشتغال زائی برای خانم های در ولایت تخار میباشد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*