English | دری

Breaking News

ساخت یک فابریکه معیاری پروسس جلغوزه در پکتیا

ساخت یک فابریکه معیاری پروسس جلغوزه در پکتیا

یک فابریکه معیاری پروسس جلغوزه با هزینه شش میلیون دالر در ولایت پکتیا ساخته میشود. در این فابریکه برای بیش از یک هزار تن زمینه کاری مساعد میگردد که هم‌اکنون صدها کارمند مصروف ساخت این مرکز هستند. 

ظرفیت پروسس این فابریکه ۵ صد متریک تن جلغوزه در یک شبانه روز می‌باشد که سالانه نزدیک به ۶۰ هزار متریک‌ تن جلغوزه در این مرکز پروسس و بسته بندی خواهد شد.

حاجی محمد گردیزی، مالک این فابریکه می‌گوید که، کار در این فابریکه آغاز گردیده و کار نصب سه قطعه ماشین پروسس جلغوزه به زودی آغاز خواهد شد. ظرفیت پروسس این فابریکه نزدیک به ۵ متریک تن جلغوزه در ۲۴ ساعت می‌باشد.

آقای گردیزی علاوه نمود که این فابریکه مشکلات موجود در پروسس جلغوزه چندین ولایت مانند خوست، پکتیکا، پکتیا،.. را مرفوع می‌سازد. قبلا جلغوزه برای پروسس و بسته بندی معیاری به کشور پاکستان صادر شده و از آنجا به کشور های دیگر صادر می‌شد.

در‌همین حال، عبدالناصر عالمیار، رئیس اتاق تجارت و صنایع پکتیا در‌ این مورد بیان نمود که این فابریکه ظرفیت پروسس و بسته بندی بیش از ۶۰ هزار تن جلغوزه را در یک وقت دارا می‌باشد و این یک دستاورد بزرگ برای حکومت و دهاقین میباشد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
فابريكه افغانستان

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*