English | دری

ساخت کانال آب رسانی فاریاب تکمیل و 2 هزار هکتار زمین را آبیار می نماید

ساخت کانال آب رسانی فاریاب تکمیل و 2 هزار هکتار زمین را آبیار می نماید

chanale

کار ساخت کانال در ولسوالی پشتونکوت ولایت فاریاب در ماه عقرب سال گذشته آغاز گردیده بود در ماه جوزا سال روان با پایه اکمال رسیده و اکنون به بهر برداری سپرده شده است.

ریاست نشرات وزارت زراعت به رسانه ها گفت این کانال که ازجانب پروژه حمایت زراعت از صلح و ادغام مجدد وزارت زراعت ساخته شده است مشمول 8 ساختمان خورد و کلان میباشد.

کانال نامبرده به درازی 6 کیلومتر به هزینه مبلغ 1500000 هزاز افغانی اعمار شده است که با تکمیل شدن این کانان بیش از 2000 هکتار زمین زراعتی آبیاری و مشکلات هزاران خانواده زراعت پیشه حل میشود.

ساخت این کانال آب رسانی در حاصلات زمین های زراعتی ولسوالی نامبرده بالا تر از 30 درصد افزایش را خواهند آورد و از سرا زیر شدن سیلاب های موسومی جلوگیر نموده و باشنده های محل را از خطرات این عافت طبیعی به امان خواهند برد.

گفتنی است که پروژه زراعت از صلح و ادغام مجدد در سال 2011 در چوکات این وزارت بوجود آمده و در 2 سال اخیر 16 پروژه بزرگ آب رسانی را در ولایت افغانستان از جمله  هرات، فاریاب، تخار، کندوز و بغلان اعمار نموده است. که از جمله ساخت 10 پروژه آن به اکمال رسیده و شش پروژه دیگر آن عنقریب تکمیل خواهد شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*