English | دری

زمينه آموزش هاي حرفوي براي 300 تن از معلولين فراهم ميگردد

زمينه آموزش هاي حرفوي براي 300 تن از معلولين فراهم ميگردد

downloadوزارت كار و امور اجتماعي تفاهمنامه آموزش های فنی و حرفوی را در مورد آموزش فنی و حرفوی ۳۰۰ نفر اشخاص داری معلولیت با معاون موسسه بشردوستی جوانان افغانستان امضا نمود.
سرپرست وزارت کار، اموراجتماعی، شهدا و معلولین ضمن سخنان شان گفت: معلولین کسانی هستند که در حالات کنونی کشور نسبت به افراد دیګر جامعه نیازمند به کمک و همکاری بیشتر ما نیاز دارند و این مسؤلیت اسلامی و انسانی هر فرد جامعه است تا به معلولین زمینه خوب تعلیم و تربیه، صحت و کار ابرومندانه را فراهم نمایند.
محترم مهمند افزود، به همین منظور وزارت کار،امور اجتماعی، شهدا ومعلولین من حیث یک نهاد مسؤل امروز شاهد امضا شدن تفاهمنامه ی با موسسه ی بشر دوستی جوانان افغانستان هستند که بر اساس این تفاهمنامه در مرکز و چهار ولسوال ولایت کابل( ګل دره، شکردره، ده سبز و بګرامی) برای ۳۰۰ معلولین در ۹ رشته( فایبر گلاس، ساختن خریطه های کاغذی،لین دوانی، مرغداری، نجاری، کاشی کاری، ګل دوزی و کمپيوتر) زمینه ی اموزشهای فنی و حرفوی را فراهم مینمایند.
قابل تذکر است که این تفاهمنامه به کمک مالی بانک جهانی و همکاری تخنیکی برنامه ی ملی انکشاف مهارت ها وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا ومعلولین بر اساس تفاهمنامه از سوی موسسه بشر دوستی جوانان افغانستان در شش ماه اینده به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.
وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا ومعلولین علاوه بر برنامه ی ملی انکشاف مهارت ها در سرتاسر کشور ۴۲ مراکز اموزشهای فنی و حرفوی نیز را دارند که سالانه بیشتر از ۷۰۰۰ هزار تن شاگردان مسلکی اعم از ذکور و اناث را به بازار کارسوق دهد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*