English | دری

Breaking News

متشبث ماه: زحل اتمر

متشبث ماه: زحل اتمر

یک کارخانه تصفیه زباله ها در کابل توسط یک بانو تاسیس شد. این کارخانه قابلیت پروسس بیش از ۳۳ تن زباله را در یک هفته دارا می‌باشد.

زحل اتمر، مالک این کارخانه می‌باشد. وی که ۳۵ سال عمر دارد در گفتگو با Los Angeles Time از مشکلات و تهدیدات فرا راه کاروبارش گفت: “بعضی از مردان که در تجارت تصفیه زباله ها هستند از طریق رقابت ناسالم در تلاش اند تا تجارت و اعتبار ام را از بین ببرند.”

کارکنان در این کارخانه بیشتر روی‌ جمع آوری کاغذ ها تمرکز دارند. این کاغذ های بیکاره از اشخاص که مصروف جمع آوری زباله ها اند، خریداری شده و در داخل کارخانه توسط کارگران و ماشین ها پروسس میشوند. بعدا این کاغذ ها پیش از خشک شدن پاک شده، به اندازه مناسب قطع و  رنگ می‌شوند و در اخیر از آن به حیث کاغذ تشناب استفاده می‌شود.

بانو اتمر از طریق این تجارت خود برای  بیش از ۷۰ نفر زمینه کاری را ایجاد نموده است. او که به تنهایی این تجارت را شروع‌ نموده است از طرف اداره انکشافی بین المللی ایالات متحده “USAID” نیز حمایت مالی می‌شود.

بر اساس ارقام بدست آماده، روزانه بیش از ۳۰۸ تن زباله در شهر کابل تولید می‌شود.

برای  کنترول زباله ها سالانه بیش از ۱۴ میلیون دالر تخصیص داده شده است که این رقم برای کنترول، جمع آوری و استفاده دوباره از‌ این زباله ها بسنده نمیباشد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*