English | دری

روسيه خواهان گسترش روابط تجارتي و اقتصادي با افغانستان است

روسيه خواهان گسترش روابط تجارتي و اقتصادي با افغانستان است

afghansiatn-russia-flag-mapروسیه و افغانستان در تلاش گسترش روابط اقتصادی و تجارتی بین این دو کشوراست این سخن را آقای “یوری سنتیورین” معین وزارت انرژی فدراتیف روسیه  حین دیدار با رییس جمهوری افغانستان حامد کرزی در ارگ ریاست جمهوری افغانستان در کابل ابراز نمود.

یوری سنتیورین در حال حاضر که ریاست مشترک بین الحکومتی  و همکاری های تجارتی و اقتصادی روسیه وافغانستان را هم از جانب کشورش بدوش دارد در نشست با رییس جمهور افغانستان از جانب تجاران و سرمایه گذاران روسی خواهان گسترش روابط تجارتی بین این دو کشور شد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری افغانستان آقای “یوری سنتیورین” در رأس هیئات عالی رتبه سرمایه گذاران و تجاران این کشور وارد کابل گردیده است که در اولین دیدار شان با رییس جمهور کشور خواهان روابط تنگاتنگ تجاری و سرمایه گذاری میان دولت روسیه و افغانستان شد و به همین منظور در رأس هیئات عالی رتبه روسی با مسوولین وزارت خانه  های افغانستان در حال دیدار و گفتگو به  همین مورد میباشند.

در این حال رییس جمهور افغانستان آقای حامد کرزی روسیه را همسایه نزدیک افغانستان خطاب نموده گفت که در تلاش همین است که روابط روسیه با افغانستان بیشتر از پیش پهناور گردد به همتای روسی اش اطمینان داد که در عرصه سرمایه گذاری با روسیه همکاری های زیاد خواهند نمود از هیئات روسی خواست تا شرکت دولتی ایرو فلوت روسیه پرواز هایش را دوباره به افغانستان آغاز نماید.

این هیئات روسی که وارد افغانستان شده اند به تعداد 53 تن میباشند که شامل نماینده گان شرکت ها بزرگ دولتی و خصوصی روسیه میباشند و نشست های شان را در چارچوپ کمیسیون مشترک بین الحکومتی همکاری تجارتی و اقتصادی افغانستان و رسیه از جانب افغانستان آغا نمودند.

نماینده گان روسی در حال حاضر مطالعه خواهد نمود تا فرصت ها سرمایه گذاری را در این کشور پیدا نمایند و بیشترین تمرکز شان بالا پروژ ها ی خواهد بود که از جانب شوروی سابق در افغانستان اعمار گردیده بود.

عبدالهادی ارغندیوال وزیر اقتصاد کشور ریاست این کمیسیون را از جانب افغانستان به عهده دارد و در جریان نشست دوم کمیسیون نامبرده به اضافه مطالعه فرصت های سرمایه گذاری در افغانستان موافقت نامه های حمایت و تشویق از سرمایه گذاری و ارتباطات میان میادین هوایی هر دو کشور را به امضا برساند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*