English | دری

Breaking News

راه اندازی کنفرانس ملی اصلاح نسل و القاح مصنوعی

راه اندازی کنفرانس ملی اصلاح نسل و القاح مصنوعی

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری به منظور آوردن بهبود در وضعیت مالداری، کنفرانس ملی اصلاح نسل و القاح مصنوعی راه اندازی نمود.

 عبدالقدیر جواد معین مالی و اداری وزارت زراعت گفت”: چگونگی القاح مصنوعی و اصلاح نسل، بررسی و راه های حل برای از میان برداشتن چالش های، انسجام بهتر امور و تامین روابط مرکز با ولایات و ولسوالی ها و شناسایی فرصت ها برای عرضه بهتر خدمات مالداری  از اهداف مهم این کنفرانس است.

همچنان  برای بوجود آوردن راهکاری جهت  ایجاد اتحادیه ملی القاح مصنوعی، دریافت راه های انکشاف مالداری و اصلاح نسل، در برنامه های کوتاه مدت و دراز مدت بحث و تبادل نظر صورت می گیرد.

جلوگیری از انقراض و ازبین رفتن نسل های بومی و ایجاد یک جین بانک ( بانک سپرم ) مجهز برای بقای این نسل ها یکی از فعالیت های مهم برای اصلاح نسل و از موضوعات مطرح بحث در این کنفرانس خواهد بود.

 القاح مصنوعی مهمترین و ارزان ترین راه برای ازدیاد نسل گاو های گوشتی و شیری درکشور است و نقش موثر ومهمی در افزایش تولید شیر و گوشت دارد.

گفتنی است که مسوولین بخش مالداری از 34 ولایت کشور، استادان پوهنتون های زراعت، متخصصین، مسوولین اتحادیه های لبنیات و شماری از دست فعالیت سکتور مالداری در کشور دراین کنفرانس سه روزه دعوت شده اند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*