English | دری

Breaking News

راه اندازی نمایشگاه آنلاین از طرح های معماری برای مرکز فرهنگی بامیان

راه اندازی نمایشگاه آنلاین از طرح های معماری برای مرکز فرهنگی بامیان

تمامی طرح هایی که برای مسابقه طراحی معماری مرکز فرهنگی بامیان دریافت شده بود در یک نمایشگاه آنلاین به مدت سه ماه در ویب سایت مرکز فرهنگی بامیان به نمایش گذاشته خواهد شد

هزاران نفر از معماران، مهندسان، طراحان و دانشجویانی هفته ها برای آماده سازی پیشنهاد خویش برای مسابقه طراحی دیزاین مرکز فرهنگی بامیان کار نموده بودند. رقابتی با دستاوردهای فراتر از انتظار که تصویر نوین و مثبتی از سکتور فرهنگی در افغانستان را بیان می دارد. این نمایشگاه با هدف نشان دادن تلاش های فوق العاده جامعه معماری و اشتراک کنندگان دراین رقابت راه اندازی گردیده است.

با مدیریت دفتر یونسکو در کابل و با همکاری اتحادیه بین المللی معماران (UIA) مسابقه طراحی مرکز فرهنگی بامیان در نوامبر2014 به عنوان یک فرصت برابر طیف گسترده ای از معماران فردی ، مهندسان و دانشجویان سراسر جهان برای ارایه طرح و دیزاین اعلان گردید. در این رقابت 1070 طرح معماری از 117 کشور جهان که هر کدام منحصر بفرد و خلاقانه بود ی برای رقابت اشتراک نموده بودند.

یک گروه هفت نفره ی حرفه ایی و باتجربه به عنوان هیات داوران پس از ارزیابی طرحها، به طراحی یک تیم معماری از کشور ارجنتاین به عنوان طرح برنده و چهار طرح دیگر از کشور های ترکیه، قبرس، فرانسه و هالند رای دادند. ارزیابی طرحها مطابق با معیارهای ازقبل تعریف شده که اعلام گردیده بود صورت می گرفت و انتخاب ها بصورت ناشناس بود به همین منظور برای اشتراک کنندگان کد کاربری خاص هنگام راجستر طرح اختصاص داده می شد. هیات داوران خواستار طراحی با تاکید بر نوآوری ، نیازهای جامعه ، توجه به محیط زیست و ارتباط و اثر پذیری از چشم انداز طبیعی و فرهنگی وادی بامیان بودند

با حمایت مالی سخاوتمندانه جمهوری کوریا، یونسکو و وزارت اطلاعات و فرهنگ مرکز فرهنگی را بر فراز زمینی که توسط دولت افغانستان اهدا گردیده است در کنار حریم میراث جهانی خواهند ساخت . مرکز فرهنگی بعنوان بستری برای ترویج هنر، تاریخ ، موسیقی و تعامل جامعه فعالیت خواهد نمود.علاوه بر این مرکز فرهنگی بامیان بر توسعه اقتصادی جامعه با ارایه برنامه های آموزشی در دو بخش تخصص در زمینه میراث فرهنگی و زمینه های متنوع صنعت فرهنگی تمرکز می کند.

مرکز فرهنگی بامیان یک نوآوری برای ارتقاء فرهنگی می باشد ، صنایع خلاقانه و فراگیری میراث فرهنگی برای پیشبرد آشتی و ملت سازی در افغانستان.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*