English | دری

Breaking News

رئیس سازمان همکاری اسلامی:تطبیق پروژه های بزرگ منطقوی بدون سهمگیری افغانستان امکان پذیر نیست

رئیس سازمان همکاری اسلامی:تطبیق پروژه های بزرگ منطقوی بدون سهمگیری افغانستان امکان پذیر نیست

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ظهر امروز با آقای عیاد امین مدنی رئیس سازمان همکاری اسلامی دیدار کرد.

در این دیدار که در ارگ انجام شد،  آقای عیاد امین مدنی ضمن تبریکی تشکیل حکومت وحدت ملی، از رئیس جمهور غنی خواستار رهنمود های سودمند در خصوص نحوهء بهتر همکاری آن سازمان با افغانستان گردید.

وی ضمن اینکه خواهان تحکیم بیشتر روابط آن سازمان با افغانستان شد، گفت این سازمان به علت اینکه هیچگونه اجندای سیاسی ندارد و مورد اعتماد اکثریت می باشد، می خواهد در زمینه گسترش بیشتر روابط افغانستان با کشور های منطقه، نقش موثر و فعال ایفا کند.

آقای عیاد امین مدنی افزود که برداشت سازمان همکاری اسلامی این است که افغانستان به صلح و ثبات نیاز دارد، زیرا این دو پدیده پیش شرط موفقیت در تمام عرصه ها می باشد.

رئیس سازمان همکاری اسلامی خاطر نشان کرد که باید نسبت به آیندهء مردم افغانستان امیدواری ایجاد گردد و این ذهنیت طوری حاکم شود که صلح و ثبات به نفع افغانستان، منطقه و جهان است.

وی تاکید نمود که تطبیق پروژه های بزرگ منطقوی بدون سهمگیری افغانستان امکان پذیر نیست.

در مقابل رئیس جمهور غنی از نظریات نیک و حمایت سازمان همکاری اسلامی از افغانستان در عرصه های مختلف بخصوص در زمینه تامین صلح و ثبات، استقبال کرده، گفت که حکومت وحدت ملی که در نتیجه اجماع سیاسی بوجود آمده، از حمایت وسیع مردمی برخوردار می باشد و هدف اصلی آن ایجاد حاکمیت قانون در کشور است.

رئیس جمهور بر نقش علما در راستای تامین صلح و ثبات در افغانستان تاکید کرد و رفاه اقتصادی را گام اصلی به سوی تامین صلح در کشور دانست.

رئیس جمهور غنی خاطر نشان کرد که مردم افغانستان از جنگ و خشونت خسته شده اند و تامین صلح و ثبات در کشور، نیاز مبرم آنان می باشد.

رئیس جمهور افغانستان همچنان روی هماهنگی وسیع میان کشور های اسلامی تاکید کرده، گفت که تهدیدات و فرصت ها متوجه همه کشور هاست ولی خوشبختانه فرصت ها بیشتر از خطرات بوده و استفاده بهینه از این فرصت ها و مجادله علیه خطرات، مستلزم مساعی مشترک می باشد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*