English | دری

Breaking News

رئیس جمهور غنی: کارگران افغان پس از این مستقیماً به پاسپورت افغانی برای کار وارد امارات متحده عربی می شوند

رئیس جمهور غنی: کارگران افغان پس از این مستقیماً به پاسپورت افغانی برای کار وارد امارات متحده عربی می شوند

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان عصر روز گذشته در اقامتگاه اش در قصر امارات شهر ابوظبی با شماری از افغانهای مقیم امارات متحده عربی دیدار کرد.

رئیس جمهور طی صحبتی گفت: امروز هزاران خانواده افغان از جهت حق کار شما زنده گی آبرومند دارند و از این که هزاران خانواده را به پا ایستاده کرده اید، از شما سپاس گذاری می کنم.

رئیس جمهور کشور افزود که مشکلات تانرا درک می کنم و باید وزارت امور خارجه برای افغان های مقیم امارات متحده عربی خدمتگذاری بیشتر را فراهم سازد.

رئیس جمهور گفت که ما با حکومت امارات متحده عربی به موافقت رسیده ایم که کارگران افغان پس از این مستقیماً به پاسپورت افغانی برای کار وارد امارات متحده عربی شوند.

رئیس جمهورغنی، خاطر نشان کرد که صلح تقاضای بنیادی و اساسی ماست و اگر در راه برقراری صلح سرم برود، آنرا فدا می کنم، اما صلح باید پایدار باشد و هر اختلاف باید از راه سیاسی حل گردد.

رئیس جمهور، وحدت، اتفاق و اراده ملی را کلید حل مشکلات دانست و در مورد کابینه جدید گفت که این کابینه نماینده گی از تمام مردم افغانستان می کند و نزد ملت مسئول است و همه مشترکاً کار می کنیم و به پیش می رویم.

رئیس جمهور کشور با یاد آوری از دیدارش با والا حضرت شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد و امیر ابوظبی، گفت که ملاقات با والا حضرت شیخ محمد در فضای برادری و تعهد صورت گرفت و موصوف برایم اطمینان داد که هرگونه کمک که در توان داشته باشند، با افغانستان انجام خواهند داد.

رئیس جمهور غنی گفت که رئیس جمهور امارات متحده عربی شهزاده منصور برادرش را منحیث نماینده خاص آن کشور برای افغانستان تعیین کرده است.

در این دیدار عبدالصمد افغان به نماینده گی از افغانهای مقیم امارات متحده عربی صحبت کرد و از حکومت و مردم امارات متحده عربی که همیشه با افغانها دست دوستی داده و کار های بنیادی را در افغانستان انجام داده اند، تشکری کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که سفر رئیس جمهور غنی در گسترش روابط برادرانه میان دو کشور ممد واقع شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*