English | دری

Breaking News

رئیس جمهور غنی با مسئولین تصدی های دولتی دیدار کرد

رئیس جمهور غنی با مسئولین تصدی های دولتی دیدار کرد

محمد  اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز با مسئولین تصدی های دولتی بخاطر آماده سازی یک راهکار برای آینده، دیدار کرد.

در این دیدار که در ارگ انجام شد و در آن وزیر مالیه نیز حضور داشت، مسئولین تصدی ها از رئیس جمهور کشور تشکری کردند و مشکلات شانرا در عرصه های مختلف از جمله عدم عصری بودن وسایل تصدی ها، عدم موجودیت سرمایه دورانی، غصب ملکیت ها، عدم پرداخت معاشات، سهم ندادن به تصدی ها در پروژه های دولتی، عدم اعاده قرضه ها، مشکلات در قانون تصدی ها و عدم دسترسی به مواد خام، بیان کردند.

رئیس جمهور غنی پس از استماع خواست ها و مشکلات تصدی های دولتی گفت که تصدی های دولتی نهاد های مهم ملی می باشند که در چهارده سال گذشته به حالت نیمه فعال بوده اند و هیچگونه توجه به آنها صورت نگرفته است.

رئیس جمهور کشور گفت که ما در چهار ماه آینده برای روشن شدن سرنوشت تصدی ها تصامیم اساسی را اتخاذ خواهیم کرد. وی گفت که خریداری ادارات دولتی ۱۸ در صد عواید ناخالص ملی را تشکیل میدهد و برای حمایت از تولیدات داخلی نهاد های دولتی باید به تولیدات افغانی ارجحیت قایل شوند.

رئیس جمهور با تاکید گفت که مداخله وزارت خانه ها و څارنوالان را در امور تصدی ها متوقف خواهیم ساخت، مدیریت ظرفیت بیلانس مالی را در تصدی ها بوجود می آوریم، کارکنان تصدی ها را از نگاه تشکیلاتی مورد ارزیابی قرار میدهیم و بالای زنجیره عرضه و تقاضای تصدی های که ادامه می یابند، کار خواهیم کرد.

رئیس جمهور ایجاد ظرفیت دیزاین و مراقبت در عرصه های ساختمانی را برای تطبیق پروژه های زیربنایی بخصوص در عرصه بند ها و ساختمان های زیر بنایی حیاتی دانست و بر سرمایه گذاری بیشتر در عرصه تولید مواد ساختمانی تاکید کرد.

وی گفت که باید صنایع پتروشیمی به پا بایستد و در تولید کود کیمیاوی و پایپ های پلاستیکی توجه بیشتر صورت گیرد.

رئیس جمهور با اشاره به ایجاد پلان احیای مطبعه صکوک و فعال نمودن سیلو ها گفت که با احیای سیلو ها ظرفیت ذخیره ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تن گندم مساعد خواهد شد.

رئیس جمهور خاطر کشور  نشان کرد که در هر جائیکه تعرفه باعث زیان تولیدات داخلی گردد، تغییر خواهد یافت. وی همچنان بر اهمیت صنعت فارمسی، تولید نفت و گاز تاکید کرد.

رئیس جمهور غنی در مورد تصدی های خدماتی گفت که در ماه های آینده با در نظر داشت ابعاد و بازاریابی، کیفیت خدمات و مدیریت این تصدی ها در مورد سرنوشت آنها فیصله صورت خواهد گرفت.

محمد اشرف غنی با اشاره بر مشکلات موجود در عرصه استخراج ذغال سنگ گفت که قرارداد های استخراج معادن دوباره مرکزی می شود و به مصئونیت کارگران توجه جدی صورت خواهد گرفت. وی همچنان هماهنگی میان قوانین تصدی ها و تدارکات را مهم خواند.

رئیس جمهور به وزیر مالیه هدایت داد تا از آنعده کارگرانی که در شرایط دشوار در زمینه حفظ و نگهداشت وسایل و ملکیت های تصدی ها با اخلاص تلاش کرده اند، قدردانی نماید.

مسئولین تصدی ها یکبار دیگر از رئیس جمهور غنی بخاطر اینکه در چهارده سال گذشته برای اولین مرتبه یک رئیس جمهور با آنان دیدار کرده است و مشکلات شانرا از نزدیک ارزیابی و برای آن راه حل مناسب جستجو نموده، تشکری کردند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*