English | دری

Breaking News

رئیس جمهور غنی با اعضای اتحادیه ملی پیشه وران افغانستان دیدار کرد

رئیس جمهور غنی با اعضای اتحادیه ملی پیشه وران افغانستان دیدار کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر امروز با اعضای اتحادیه ملی پیشه وران افغانستان که از ولایات مختلف کشور آمده بودند، دیدار کرد.

در این دیدار که در ارگ انجام شد و در آن وزرای تجارت، کار و امور اجتماعی و عدلیه و همچنان سرپرست شاروالی کابل حضور داشتند، محمد حسن سپاهی رئیس اتحادیه ملی پیشه وران افغانستان صحبت کرد.

وی اقدامات رئیس جمهور در رابطه به حمایت از تولیدات داخلی و ۱۵ در صد ارجحیت به تولیدات داخلی را در راستای انکشاف صنعت کشور ارزشمند خواند و خواهان تعدیل در شماری بند هایقوانین مربوط به پیشه وران گردید و مشکلات پیشه وران را در عرصه های مختلف بیان کرد.

سپس خان جان الکوزی معاون اتاق تجارت طی صحبتی از توجه رئیس جمهور به پیشه وران تشکری کرد و پیشه وران را قشر مهم جامعه دانسته، از نقش آنها در توسعه اقتصادی کشور یاد آوری نمود و هزینه جواز ها را بلند دانست.

رئیس جمهور کشور پس از استماع پیشنهادات و مشکلات پیشه وران، روز بین المللی پیشه وران را به آنها تبریک گفت و از اینکه آنان فرصت های شغلی را برای مردم فراهم کرده اند، تشکری کرد و به وزیر کار و امور اجتماعی هدایت داد تا از اتحادیه مذکور با تفویض مدال تقدیر بعمل آورد.

رئیس جمهور ضمن تاکید بر تعدیل قانون مربوط به مالیهء مستاجران و مالکان، در رابطه به ایجاد شهرک ها و پارک های صنعتی برای پیشه وران در مرکز و ولایات کشور، هدایات مشخص داد.

رئیس جمهور غنی گفت که باید در رابطه به مالیات ۵۴۰۰ فابریکه نجاری در ولایت کنر بازنگری صورت گیرد. او بر حفاظت و احیای جنگلات نیز تاکید کرد.

محمد اشرف غنی ضمن تاکید بر بازنگری قانون شاروالی ها، گفت که هر پیشه ور باید جواز کار داشته باشد تا از اقتصاد غیر رسمی به اقتصاد رسمی داخل شود. او از همکاری دولت در زمینه حل مشکلات پیشه وران اطمینان داد.

گفتنی است که اتحادیه ملی پیشه وران افغانستان در ۲۰ ولایت کشور دفاتر و نماینده گی ها دارد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*