English | دری

Breaking News

رئیس جمهور غنی: احداث سرک حلقوی کابل یک تصمیم مهم اقتصادی است

رئیس جمهور غنی: احداث سرک حلقوی کابل یک تصمیم مهم اقتصادی است

تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان جلسه ای به منظور بحث روی طرح احداث سرک حلقوی کابل عصر امروز در ارگ برگزار گردید.

در این جلسه که در آن وزرای شهر سازی، فواید عامه و ترانسپورت، سرپرست شاروالی کابل، قوماندان گارنیزیون کابل، امرالله صالح رئیس اسبق ریاست عمومی امنیت ملی و  شماری از مسئولین بلند رتبه فنی و مسلکی دولتی حضور داشتند، وزیر فواید عامه طرح احداث سرک حلقوی کابل را به جلسه ارائه کرد و پیشنهاد نمود که برای تطبیق این طرح، گروه کاری متشکل از وزارت های فواید عامه و شهر سازی، شاروالی کابل و اداره اراضی و آب، موظف شود.

سپس اشتراک کننده گان جلسه، روی جنبه های تخنیکی، اقتصادی، امنیتی و اجتماعی سرک حلقوی کابل بحث کردند و بر مسئولیت های ادارات مربوط در این راستا، روشنی انداختند.

رئیس جمهور غنی پس از استماع نظریات و پیشنهادات اشتراک کننده گان جلسه، گفت که سرک حلقوی کابل نه تنها یک سرک بلکه یک پروژه همه جانبه انکشاف شهری است.

رئیس جمهور سهم گیری مردم، دورنمای امنیتی، تاثیرات اجتماعی و مسایل استملاک، به شمول امور زیربنایی را در ساخت این سرک مهم دانسته گفت که اگر این چنین پروژه ها مدیریت درست نشوند، در زنده گی بعضی از مردم تاثیر مثبت و بعضی از آنها تاثیر منفی داشته می تواند و از طرف دیگر بدون سهم گیری مردم در جلوگیری از غصب حریم سرک و همچنان تحقق تاثیرات مثبت اقتصادی آن، ممکن نیست، از این لحاظ حکومت باید در مشارکت با مردم بر اساس یک قرارداد اجتماعی،  با در نظر داشت تاثیرات همه جانبه این سرک در زمینهء ساخت آن کار نماید.

رئیس جمهور غنی احداث سرک حلقوی کابل را یک تصمیم مهم اقتصادی خواند و آینده خوب اقتصادی کابل را وابسته به این سرک دانست.

همچنان رئیس جمهور کشور، تخمین مصارف پروژه احداث این سرک، جنبه های حقوقی مشارکت مردم، ارادهء قوی دولت در زمینه جلوگیری از غصب، موجودیت ظرفیت ها، زیربنا و کانالیزاسیون سرک را از مسایل مهم دانست و به مسئولین مربوط هدایت داد که طرحی را در دو هفته آینده در رابطه به تصویر کلی و شکل بنیادی این پروژه به منظور ارزیابی همه جانبه، آماده و ارائه نمایند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

کمک ۷۰ میلیون دالری بانک توسعۀ آسیایی به پروژۀ وارداتی برق

مسوولان شرکت برشنا می‌گوید که بانک توسعه آسیایی هفتاد میلیون دالر به عملی سازی پروژه برق وارداتی سرخان-پلخمری کمک خواهد

مساعدت 271 خانواده بیجاشده در ولایت قندز

مسوولان امور مهجرین ولایت قندز می گوید که برای 271 خانواده بیجاشده از شهر قندز، از طریق کمیته ولایتی آن

بررسی کارکرد یک ساله پروگرام توسعه مشارکت زنان افغانستان

برنامه ویژه به‌ منظور بررسی کارکرد یک ساله پروگرام توسعه مشارکت زنان افغانستان یا “پروموت” برگزار گردید و هیئت رهبری

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*