English | دری

رئیس جمهور احمدزی: شهر هرات را به یک شهر ترانزیتی مبدل خواهیم کرد

رئیس جمهور احمدزی: شهر هرات را به یک شهر ترانزیتی مبدل خواهیم کرد

ghani-12داکتر اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با شماری از بزرگان و متنفذین ولایت هرات از طریق ویدیو کنفرانس صحبت کرد.

در این ویدیو کنفرانس، والی و بزرگان ولایت هرات پیروزی داکتر اشرف غنی احمدزی را در انتخابات ریاست جمهوری تبریک گفتند و مشکلات  مردم آن ولایت را در عرصه های اقتصادی و تعلیمی مطرح نمودند.

آنان خواستار تکمیل پروژه های میدان هوایی بین المللی هرات، خط آهن، پوهنتون هرات، سرک حلقوی، سرک های که مرکز آن ولایت را به ولسوالی وصل می کند، گردیدند و همچنان خواهان بهره برداری بند سلما و مبارزه جدی علیه فساد شدند.

در ویدیو کنفرانس، مسئولین وزارت های فواید عامه، صحت عامه، مبارزه علیه مواد مخدر، ترانسپورت، شرکت برشنا و بعضی ادارات دیگر در مورد امور مربوطه شان، معلومات دادند.

رئیس جمهور احمدزی از بزرگان ولایت هرات تشکری کرد که خواستها و مشکلات شانرا با حکومت مطرح کردند و افزود که شهر هرات را به یک شهر ترانزیتی مبدل خواهیم و این مسئله برای حکومت اهمیت زیاد دارد.

رئیس جمهور کشور، نقش بزرگان و جامعه مدنی هرات را مانند گذشته در زمینه مبارزه جدی با فساد، ارزنده خواند.

داکتر احمدزی گفت که اعمار بند سلما از اولویت های کاری حکومت است و این بند نشانهء مهم بازسازی هرات است. وی همچنان افزود که امور باقی ماندهء پروژه پوهنتون هرات بزودی تکمیل خواهد شد.

رئیس جمهور احمدزی نقش سکتور خصوصی را در انکشاف اقتصادی کشور مهم خوانده گفت که سکتور خصوصی در رشد اقتصادی ظرفیت نو آوری را دارد، بناً باید در انکشاف امور اقتصادی با دولت همکاری کند.

همچنان داکتر احمدزی اظهار آرزومندی نمود که ولایت هرات به چهارراه ترانزیتی و پل ارتباطی در آسیا مبدل گردد.

رئیس جمهور در پایان این ویدیو کنفرانس گفت که مرکز به طور منظم با ولایات در ارتباط خواهد بود و برای حل مشکلات آنان مجالس را دایر خواهد کرد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*