English | دری

Breaking News

رئیس جمهورغنی: همکاری و سهمگیری مردم در بازسازی شهر ها مهم میباشد

رئیس جمهورغنی: همکاری و سهمگیری مردم در بازسازی شهر ها مهم میباشد

تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان جلسه ای به منظور بررسی وضعیت انکشافی و بازسازی شهر ها، بعداز ظهر امروز در ارگ دایر گردید.

در این جلسه که هیئت دفتر ملل متحد برای تهیه مسکن یا یو ان هبیتات، سر پرست وزارت انکشاف شهری و سرپرست ریاست شاروالی کابل نیز حضور داشتند، در زمینه ای پلان شهری کابل و شهر های بزرگ کشور بحث گردید.

رئیس جمهور غنی گفت که همکاری و سهمگیری مردم در بازسازی شهر ها و پروژه های زیر بنائی مهم بوده و در این راستا ادارات زیربط حکومتی نیز، با همکاری یو ان هبیتات و موسسات کمک کننده میتوانند در بهبود وضعیت بازسازی شهر ها اقدامات بیشتر نمایند.

رئیس جمهور غنی علاوه نمود  که «ادارات واحد های شهری» درهمکاری با موسسات کمک کننده وظیفه دارند، تا شهر کابل را به اساس تقسیمات منطقوی و واحد های شهری مشخص نمایند. اوهمچنان نقش اداره شاروالی و وزارت انکشاف شهری را در بهبود و انکشاف شهری مهم خواند.

رئیس جمهور غنی با اشاره به خسارات ناشی از حادثه تروریستی در منطقه شاه شهید کابل گفت که ادارات مربوط حکومتی در همکاری با یو ان هبیتات سروی را روی دست گیرند، تا بر اساس آن خسارات وارده به دوکان های تجارتی و منازل مسکونی مشخص گردد.

در اخیر جلسه هیئت یو ان هبیتات نظریات شانرا پیرامون شهر سازی و انکشاف شهری در کابل، بر اساس تجارب از سایر شهرهای بزرگ  کشور، به رئیس جمهور ارایه نمودند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

دهليز هواى جديد ميان افغانستان و اندونيزيا ايجاد خواهد شد

در مراسم افتتاحيه شوراى تاجران افغانستان-اندونيزيا كه در مقر سفارت اندونيزيا در كابل  با حضور داشت مقامات افغان و اندونيزيايى

افزايش ١٠ درصدى محصولات پسته در بدخشان

وزارت زراعت آبياري و مالداري گفته است كه محصولات پسته در ولايت بدخشان ١٠ در صد افزايش نموده.  مطابق اعلاميه

برگزاری برنامه ارتقای ظرفیت به مدیران ولایتی وزارت مبارزه با مواد مخدر

ریاست منابع بشری وزارت مبارزه با مواد مخدر برنامه ارتقای ظرفیت برای مدیران تنفیذ قانون، سروی، نظارت و ارزیابی، ریاست‌های

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*