English | دری

Breaking News

رئیس اجرائیه خواستار سرمایه گذاری عربستان در افغانستان شد

رئیس اجرائیه خواستار سرمایه گذاری عربستان در افغانستان شد

رئیس اجرائیه کشور صبح روز چهارشنبه در شهر ریاض با مسوولان اتاق تجارت عربستان سعودی ملاقات نموده و خواستار سرمایه گذاری آن کشور در افغانستان شد.

دکتور عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه کشور در این دیدار گفت که افغانستان با موقعیت جغرافیایی که دارد، فرصت های زیادی را در عرصه های تجارت و ترانزیت ایجاد نموده و منابع زیر زمینی افغانستان و سکتور زراعت، بخش هایی هستند که زمینه های مناسب و شرایط لازم برای سرمایه گذاری در آن آماده است.

وی افزود که حکومت افغانستان، به منظور تشویق سرمایه گذاری، در قوانین مربوطه اصلاحات آورده و سهولت های لازم را در این عرصه ایجاد نموده و اخیراً عضویت سازمان جهانی تجارت WTO را نیز به دست آورده است.

رئیس اجرائیه کشور خطاب به بازرگانان و سرمایه گذاران سعودی گفت که در این سفر، بازرگانان افغان نیز حضور دارند و وی از تجار و سرمایه گذاران عرب توقع داردکه تماس ها و ارتباطات خویش را به منظور سرمایه گذاری در افغانستان با آنان افزایش دهند.

در این ملاقات، مسوولان اتاق تجارت عربستان سعودی به رئیس اجرائیه کشور گفتند که به سرمایه گذاری در افغانستان علاقمند هستند و باورمند هستندکه با سرمایه گذاری در افغانستان، روابط میان دو کشور، بیشتر از پیش تحکیم و توسعه خواهد یافت.

قابل ذکر است که وزیر تجارت عربستان سعودی به زودی یک تیم کاری تخنیکی را به منظور بررسی وضعیت سرمایه گذاری به افغانستان خواهد فرستاد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*