English | دری

دیدار هیئت رهبری وزارت معادن و پطرولیم، با نمایندگان ادارۀ انکشاف بین المللی بریتانیا(DFID)

DSC_0960جلالتمآبان میراحمد جاوید سادات معین پالیسی و برنامه ها  و انجنیر نصیر احمد درانی معین انسجام امور معادن وزارت معادن و پطرولیم روز دوشنبه مورخ 28/7/1393 با آقایان ستفین دیرکن، رئیس بخش اقتصادی انکشاف بین الملی بریتانیا (DFID) و تونی بیردن رئیس گروه انکشاف این برنامه دیدار و گفتگو نمودند.

در نخست میر احمد جاوید سادات  ضمن خوش آمدید ازتشریف آوری  این آقایان به وزارت معادن و پطرولیم،‌ در رابطه به برنامه های وزارت معادن و پطرولیم روشنی انداخته  و در مورد فعالیت ها یکه در معادن بزرگ، متوسط وکوچک راه اندازی شده است، معلومات ارایه نمودند.

معین پالیسی و برنامه ها، از تلاش های وزارت معادن و پطرولیم  برای گشودن راه به سوی سکتور خصوصی در عرصۀ معادن یاد آوری نموده وایجاد ریفورم و حکومت داری خوب را در صدر اولویت های وزارت معادن وپطرولیم دانست و افزود که  ‌وزارت معادن وپطرولیم از محدود وزارت خانه هایست که برنامه های ملی را در  اولویت کاری خویش در چوکات استراتیژی انکشاف ملی افغانستان به اتمام رسانیده است.

محترم انجنیر نصیر احمد درانی معین تنظیم و انسجام امور معادن از فعالیت های وزارت معادن و پطرولیم برای شفافیت هرچه بیشتر در روند معدن کاری در افغانستان یاد نموده، وبرنامه ابتکار شفافیت صنایع استخراجی ((AEITI را برای شفافیت صنایع استخراجی موثر دانست و از AEITI  خواست تا در کنار نقش داشتن شفافیت آمارها، گزارش های را  در مورد شفافیت مسایل اجتماعی معادن و هم چنان اثرات محیطی معادن داشته باشند .

معین تنظیم و انسجام امور معادن  مشکلات زیر بنا ها و امنیت را از چالش های اصلی معدن کاری درافغانستان دانسته وتلاش های حکومت جدید را در امر حل این معضل، جدی دانست و افزود که تلاش های وزارت معادن و پطرولیم درین باره همچنان ادامه دارد.

ستفین دیرکن رئیس بخش اقتصادی (DFID) هدف از آمدن شان در افغانستان را دیدار و مطالعه روند استخراج صنایع استخراجی افغانستان و همچنان رشد این سکتور در کشور یاد نموده  و از تلاش های حکومت افغانستان درین عرصه اظهار رضایت نمودند.

متعاقباً، تونی بیردن رئیس گروه رشد و انکشاف (DFID) با سپاسگذاری از هیئت رهبری وزارت معادن و پطرولیم،‌ اقدامات وزارت را در امر شفافیت و تلاش ها برای انجام درست کار تقدیر نموده و افزود که DFID   یکی از تسهیل آوران کمک های بین المللی در عرصه های یاد شده به افغانستان بوده و متعهد  است تا همکاری های بیشتر شان را  دراین عرصه به خرچ دهند.

برنامه انکشاف بین المللی بریتانیا (DFID) مربوط حکومت بریتانیایی کبیر است وعمدتاً مسئولیت اداره کمک های خارج از کشور را دارا بوده وهدف از فعالیت این دیپارتمنت بالابردن توسعه ماندگار وازبین بردن فقردر جهان است. فعالیت های این اداره در افغانستان ، اجرای برنامه های توسعه یی بوده واین کمک ها در بالابردن ظرفیت ها خیلی موثر بوده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*