بزرگترین روزنامه تجارتی و بازرگانی افغانستان

در ششمین نمایشگاه بین المللی چین ۹ شرکت از افغانستان اشتراک کردند

ششمین نمایشگاه بین المللی در چین برگزار شد که در آن ۹ شرکت از افغانستان اشتراک کرده اند؛ در این نمایشگاه علاوه بر میوه‌جات خشک و تازه، قالین سنگ های قیمتی و دیگر اقلام تجارتی افغانستان نیز به نمایش گذاشته شده اند.

آخندزاده عبدالسلام جواد، سخنگوی وزارت صنعت و تجارت در این مراسم گفته است که ۹ شرکت از افغانستان در این نمایشگاه حضور دارد که محصولات کشور را در ۱۵ غرفه به نمایش گذاشته اند.

وی علاوه نمود: “در این نمایشگاه قالین، صنایع قیمتی، میوه خشک، و بعضی از اشیای دیگر به نمایش گذاشته میشوند که خوشبختانه در روابط تجارتی میان کشور ما و ممالک دیگر رونق بیشتر پیدا میکند.”

در همین حال، ملا عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی رئیس الوزارء در این مرسلم میگوید که اکنون زمینه ترانزیت از خاک افغانستان فراهم شده است.

به گفته آقای‌ برادر، افغانستان آمادگی کامل دارد که نقطه وصل آسیایی جنوبی و مرکزی شود و همچنان راه برای ترانزیت باشد و سرحدات کشور برای تجارت منطقوی باز است.

معاون اقتصادی ریاست الوزارء گفت: “امنیت موجود و اطمینانی در افغانستان باعث شده تا کار پروژه های بزرگ منطقوی مانند تاپی سرعت گیرد و در کنار آن پروژه های کاسا یک هزار، تاپ و توتاپ دوباره آغاز شوند.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.