English | دری

در انتطار یک نسل جدید از باتر های سودیمی باشید در راه است

در انتطار یک نسل جدید از باتر های سودیمی باشید در راه است

imagesدانشمندان ماده ای را ساخته اند که از آن می توان ˈآنودˈ – الکترود مثبت – برای باتری های سودیم – ین آماده کرد. این اختراع بیشترین کاربرد را در صنعت خودرو سازی و الکترونی دارد.

به گزارش خبرنگار علمی نیچر، تعدادی از دانشمندان بین المللی ماده ای را ساختند که از آن می توان «آنود» – الکترود مثبت – برای باتری های سودیم – ین آماده کرد. در آینده ، سودیم ارزان می تواند به جای لیتیوم در تولید سریال باتری ها مورد استفاده قرار بگیرد. از این اختراع می توان در صنعت خودروسازی و الکترونی – برای دستگاه هایی مانند نوت بوک و یا اسمارت فون استفاده کرد.

دانشمندان مدت طولانی در جستجوی راه های افزایش کارایی باتری های لیتیوم – یون بودند که در رشته الکترونیک از آنها استفاده می شود.

مساله اصلی آن بود که ذخیره لیتیوم در زمین محدود است و استخراج آن هزینه زیادی را طلب می کند.

دانشمندان مسکو از انستیتوی کیمیاوی عمومی و غیر ارگانیک آکادمی علوم روسیه همراه متخصصان سنگاپوری و رژیم صهیونیستی راه خروج از این مسأله را یافتند. آنها « انود» – الکترود مثبت – را برای باتری های سودیم – ین طراحی کردند.

دانشمندان توانستند نازکترین لایه سولفید آنتیموان را بسازند که آنود اصلی شده است.

در این گزارش پیش بینی شده است که باتری های سودیم – ین ارزان تر از باتری های لیتیوم باشند. سودیم فلزی از خانواده لیتیوم است و مقدار آن روی زمین بیشتر است. به عنوان مثال نمک خوراکی یکی از گسترده ترین ترکیبات کیمیاوی است.

در گذشته باتری های سودیم را به این دلیل نمی توانستند بسازند، زیرا ین های سودیم در الکترودهای معمولی گرافیتی جا نمی گرفتند. اکنون با کمک سولفید آنتیموان این مسأله حل شده است.

دانشمندان متذکر شدند که فناوری کنونی سمی نیست، ارزان است و تولید آن نیازی به تجهیزات دشوار ویژه ندارد.آینده خوبی در انتظار این فناوری است

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*