English | دری

Breaking News

درخشش متشبثین افغان در نمایشگاه بزرگ جواهرات در هند‌‌‌‌‌‌‌

درخشش متشبثین افغان در نمایشگاه بزرگ جواهرات در هند‌‌‌‌‌‌‌

پنجمین نمایشگاه جواهرات و سنگ های قیمتی دهلی که بزرگترین نمایشگاه تجارتی جواهرات در شمال هند می‌باشد، برگزار گردیده است که در  آن نه شرکت پیشتاز افغانی به‌شمول پنج شرکت متعلق به زنان، جواهرات و سنگ های قیمتی ‌شان را به نمایش می‌گذارند.

انتظار می‌رود که این نمایشگاه بیشتر از 1500 تاجر و خریدار را جلب نموده، آگاهی در مورد جواهرات افغان را بالا ببرد و موجب ایجاد روابط تجارتی بین افغانستان و هند گردد.

همایون رسا، وزیر تجارت و صنایع افغانستان گفت: ” قرن‌ها است که افغانستان با هند تجارت جواهرات و سنگ‌های قیمتی دارد، و این دو کشور تا به امروز شرکای تجارتی استثنایی همدیگر هستند.”

 وی افزود که اشتراک متشبثین افغان در چنین گردهم‌آیی‌ها و محافل جهانی نه تنها آگاهی خریداران هندی در مورد زیورآلات و سنگی‌های قیمتی با کیفیت افغانستان را بالا میبرد بلکه به جذب سرمایه‌گذاری در صنعت استخراج معادن سنگ‌های قیمتی نیز کمک می‌کند.

هربی اسمیت، رئیس ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا گفت: ” این نمایشگاه نشان دهنده نقش در حال افزایش زنان افغان در این پروسه بوده و قراردادن تشبثات افغان در معرض دید بازار بزرگ هند به اقتصاد افغانستان کمک نموده و ثبات را در این کشور تحکیم می‌بخشد.”

تاجرین افغان بهترین زیورآلات ساخته شده از سنگ‌های قمیتی و زینتی‌شان به‌شمول گوشواره‌ها، انگشتر‌ها و گردنبند‌های مدرن و سنتی، زیورات برای پیشانی و گردن بند‌های تاریخی و قبیله‌ای را به نمایش می‌گذراند و با خریداران هندی نشست‌های کاری دایر می‌کنند.

در این نمایشگاه خریداران و کالکسیون داران از سراسر جهان مجموعۀ متنوع از سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی افغان را که برای قرن‌ها بخاطر زیبایی و کاربرد در زیورآلات از ارزش بالایی برخوردار بوده اند، خواهند یافت.

قابل ذکر است که نمایشگاه مذکور به تاریخ 24 الی 26 سپتمبر 2016 در میدان پراگتی دهلی جدید در هند از سوی یو بی ام اندیا (UBM India) که همه ساله میزبان بیشتر از 25 نمایشگاه بزرگ و 40 کنفرانس در سراسر آن کشور می‌باشد، برگزار می‌گردد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*