English | دری

Breaking News

درآمد 9 میلیارد دلاری فیس‌بوک در سه ماهه دوم سال جاری

درآمد 9 میلیارد دلاری فیس‌بوک در سه ماهه دوم سال جاری

بر اساس گزارش مالی سه‌ماهه دوم فیس‌بوک در سال جاری، این کمپانی تنها در سه ماه گذشته موفق به کسب درآمدی باور نکردنی به ارزش 9.32 میلیارد دلار شده است.

این رقم در مقایسه با سه‌ماهه دوم سال گذشته که تنها 3.89 میلیارد دلار درآمد داشته است، رشدی 71 درصدی را تجربه کرده و نشان‌ می‌دهد علی‌رغم این‌که فیس‌بوک بارها درباره کاهش درآمد خود به سرمایه‌گذاران هشدار داده اما هیچ نشانه‌ای از کند شدن یا سقوط سود‌آوری این شبکه‌ اجتماعی دیده نمی‌شود.

در این حال بسیاری از مدیران ارشد معتقدند که درآمد حاصل از تبلیغات در سال جاری بازهم افزایش خواهد یافت، زیرا در ماه گذشته تعداد کاربران این شبکه اجتماعی افزایش محسوسی داشته و از 2 میلیارد نفر به 2.01 میلیارد نفر رسیده است.

گفته می شود، هنوز دو سوم از کاربران این شبکه اجتماعی هر روز از فیس‌بوک استفاده می‌کنند و با وجود این‌که نرخ استفاده کاربران به‌طور قابل‌توجهی از دهه گذشته در حال کاهش بوده، ولی میزان رشد عملکرد کلی کاربران هنوز هم مثبت است.

از سوی دیگر فیس‌بوک برای افزایش هرچه بیشتر میزان درآمد، بودجه تحقیقات و توسعه خود را 2 میلیارد دلار (به اندازه 30 درصد نسبت به سال گذشته) افزایش داده است.

بر اساس گزارش، درحال‌حاضر بخش عظیمی از درآمد این شبکه‌ اجتماعی از طریق تبلیغات بوده و میزان عایدی از تبلیغات موبایل در سه‌ماهه دوم سال جاری در این شرکت، به 8 میلیارد دلار رسیده که حاکی از وابستگی بیش از حد درآمد این کمپانی به تبلیغات است.

گفتنی است که حتی اگر این غول اینترنتی نتواند در آینده میزان وابستگی خود را به تبلیغات کاهش دهد، انتظار می‌رود که برای جلوگیری از کاهش درآمد، پیشنهادات بیشتری را برای تبلیغ قبول کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*