English | دری

Breaking News

خریداری ۶۰۰ هزار تن گندم از کشور قزاقستان

خریداری ۶۰۰ هزار تن گندم از کشور قزاقستان

در جریان سفر دو روزه رئیس جمهور اشرف غنی به قزاقستان یک تفاهمنامه اقتصادی به امضاء رسیده است که بر اساس آن افغانستان ۶۰۰ هزار تُن گندم از کشور قزاقستان خریداری می کند و قرار است هیاتی مشترک دو کشور جزئیات چارچوب حقوقی این توافق را نهایی سازند.

هر دو رئیس جمهور، روی گسترش روابط دو جانبه در عرصه های مختلف بخصوص مسایل اقتصادی، امنیت منطقوی و مبارزه با تروریسم بحث و گفتگو نموده و رئیس جمهور قزاقستان موافقت کرد که کشورش ۶۰۰ هزار تن گندم را به افغانستان به فروش می رساند.

اشرف غنی گفت که، افغانستان مسیر خود را در منطقه پیدا کرده و در حال مبدل شدن به نقطه اتصال منطقوی است، و ما تلاش داریم تا پنج سال آینده در بخش زراعت (خصوصاً تولید گندم) خودکفا شویم ولی همین اکنون هم می خواهیم گندم مورد نیاز خویش را از منابع مختلف با قیمت مناسب و کیفیت بلند، بدست آوریم.

رئیس جمهور غنی با اشاره به تهدید تروریسم و خطرات جدید آن، گفت: کشور های صلح دوست بخصوص کشور های آسیایی در قطار اول قربانیان اصلی قرار دارند، پس باید بر ضد شبکه های تروریستی منطقوی و جهانی مبارزه مشترک صورت گیرد.

در این دیدار رئیس جمهور قزاقستان اظهار داشت که، کشورش تا اکنون ۲۰ میلیون دالر با افغانستان کمک کرده و ۵۰ میلیون دالر را بخاطر تحصیلات عالی جوانان افغانستانی که در حال حاضر در دانشگاه های آن کشور مصروف آموزش می باشند، هزینه کرده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*