English | دری

جلسه ابتدایی آماده گی برای کنفرانس لندن در وزارت مالیه برگزار شد

جلسه ابتدایی آماده گی برای کنفرانس لندن در وزارت مالیه برگزار شد

HK2A8700f726a86b-04fc-4ae8-bd0c-94a31ce5b5f1وزارت مالیه کشور جلسه ی ابتدای را به منظور آماده گی هر چه بیشتر و بهتر برای کنفرانس بررسی تعهدات کنفرانس توکیو و تجدید تعهدات متقابل جدید در سطح وزرای کشورهای تمویل کننده که قرار است در شهر لندن انگلستان برگزار شود، را امروز چهارشنبه 12 سنبله 1393 در وزارت مالیه برگزار کرد. در این جلسه داکتر حضرت عمر زاخیلوال وزیر مالیه کشور، آقای شفیق احمد قاری زاده معین پالیسی وزارت مالیه و معین های  تمام ادارات دولتی اشتراک کرده بودند.

هدف از برگزاری این جلسه گفتگو های ابتدایی برای ایجاد و ساختن یک پکیج اصلاحات به منظور ارائه در کنفرانس لندن بود، به همین منظور برای هر وزارت و اداره دولتی وظیفه سپرده شد تا 3 الی 5 موضوع اساسی اصلاحات وزارت و یا اداره خویش را که باعث بلند بردن عواید ملی ، محو فساد اداری، ایجاد تغییرات مثبت در زنده گی مردم و باعث بهبود عرضه خدمات عامه در حکومت جدید می شود وهمچنین قابل لمس برای مردم و جامعه جهانی باشد را ارائه نمایند.

داکتر زاخیلوال دراین جلسه گفت: “این یک آغاز جدید برای حکومت افغانستان است که پیشرفت خود را برای جامعه جهانی ارائه میکند .” وزیر مالیه همچنین افزود که تیم رهبری وزارت مالیه با دو کاندید محترم ریاست جمهوری بحث های مفصل را آغاز نموده اند تا بسته اصلاحات بنیادی و اساسی را برای کنفرانس لندن آماده سازند. این بسته اصلاحات حاوی برنامه های مطرح شده اصلاحی هر دو کاندید محترم ریاست جمهوری، شاخص های بدست نیامده از کنفرانس توکیو و همچنان اصلاحات بنیادی در تمام سکتورهای حکومتی را در بر خواهد داشت. در این زمینه وزارت مالیه کار را بالای یک پلان کوتاه مدت،  میان مدت و دراز مدت مشترکاً با تیم تخنیکی هر دو کاندید محترم ریاست جمهوری در مشوره با جامعه جهانی آغاز نموده است.

قرار است بتاریخ 3 الی 4 قوس 1393  برابر با 24- 25 نوامبر سال 2014 کنفرانس بررسی تعهدات توکیو تحت چارچوب پاسخگویی متقابل توکیو و تجدید تعهدات متقابل جدید در سطح وزارء کشورهای تمویل کننده در کشور انگلستان برگزار گردد. از اینکه وزارت مالیه جمهوری اسلامی افغانستان بتأسی از فیصله مصوبه شماره ۱۷ مورخ 26 سرطان 1393 شورای محترم وزیران مسئولیت پیگیری وبررسی تعهدات کنفرانس توکیو را بر عهده دارد، در زمینه آماده گی های لازم را با مشوره کاندیدای محترم ریاست جمهوری و جامعه جهانی برای کنفرانس لندن آغاز نموده است

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*