English | دری

Breaking News

جریمه 4 میلیارد دالری فولکس واگن به اتهام تقلب

جریمه 4 میلیارد دالری فولکس واگن به اتهام تقلب

شرکت فولکس واگن اتهامات اعمال مجرمانه که مربوط به تقلب در تست های میزان آلودگی موتر های این شرکت می شود، را پذیرفته و گفته است جریمه ای به ارزش ۴.۳ میلیارد دالر خواهد پرداخت.

لورتا لینچ وزیر عدلیه آمریکا گفته است که فولکس واگن برای سرپوش گذاشتن بر اقداماتش ابتدا آنها را تکذیب کرد و بعد در مورد آنها دروغ گفت.

وزیر عدلیه آمریکا افزود که این یکی از بزرگترین جریمه ها در ارتباط با آلودگی هواست که اعمال می شود و شش مدیر این شرکت نیز به اتهام ایفای نقش در آن تقلب تحت پیگرد هستند.

به گفته وزارت عدلیه آمریکا، فولکس واگن نقشه ای طولانی برای فروش حدود ۵۹۰ هزار وسیله نقلیه دیزلی در آمریکا داشت که مجهز به ابزاری برای فریب دادن تست آلودگی بودند.

در این حال، فولکس واگن پذیرفته با تحقیقات وزارت عدلیه برای محاکمه شش مدیری که گفته می شود در این طرح مشارکت داشته اند همکاری کند.

فولکس واگن قبلا با پرداخت ۱۵ میلیارد دالر غرامت برای حل و فصل دعاوی با مقام های زیست محیطی و صاحبان موتر ها در آمریکا به توافق رسیده بود.

سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا می گوید که فولکس واگن بسیاری از موتر هایش را به دستگاهی مجهز کرد که قادر به تشخیص تست آلودگی بود و موتور را طوری تنظیم می کرد که از میزان تصاعد اکسید نیتروژن بکاهد.

قابل یاد آوریست که در سپتمبر سال ۲۰۱۵ و در پی تحقیقاتی توسط مسئولان آمریکایی بود که فولکس واگن به نصب نرم‌افزار فریب تست آلودگی در ۱۱ میلیون موترش در سراسر جهان اذعان کرد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*