English | دری

Breaking News

ثبت 7 میلیون افراد مستحق در کشور از طریق برنامه اسکوب

ثبت 7 میلیون افراد مستحق در کشور از طریق برنامه اسکوب

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کننده گان در افتتاحه برنامه توزیع مساعدت ها برای خانواده های بی بضاعت گفت که تا دو سال دیگر به تعداد 7 میلیون افراد مستحق در کشور از طریق برنامه اسکوب ثبت می شوند.

وزیر امور مهاجرین و عودت کننده گان توزیع کمک های بشردوستانه را از طریق سیستم دیجیتلی موثر عنوان کرده و ادامه این روند را سازنده در بهبود وضیعت زندگی آنان دانست .

محمد یعقوب حیدری والی ولایت کابل در این مورد گفت: “با توجه به رقم زیاد خانواده های بیجاشده و عودت کننده و چالش های حاد آنان در ولایت کابل، این کمک ها می تواند برای حل مشکلات شان مفید تمام شود”.

نماینده سازمان غذایی جهان توزیع مساعدت های بشردوستانه را در سه مرحل برای خانواده های بی بضاعت از طریق برنامه اسکوب شفاف توصیف نمود، و گفت: ” نخستین مرحله توزیع این کمک ها از ولایت های ننگرهار و کندهار آغاز و مرحله ابتدایی آن امروز در ولایت کابل شروع شد “.

وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان به همکاری سازمان غذایی جهان (WFP) برای 9600 خانواده بی بضاعت در ولایت کابل از طریق برنامه اسکوب (سیستم دیجیتلی مدیریت مستحقین) مساعدت نقدی توزیع نمود .

گفتنی است که سازمان غذایی جهان در جریان سال 2017 برای (57142) خانواده مستحق مساعدت غذایی و نقدی برای (6500) تن اطفال مواد مخصوص سوی تغذیه توزیع نموده است .

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*