English | دری

Breaking News

تکمیل برنامۀ آموزش مهارت‌های ضروری برای 402 زن کارمند و متقاضی کار

تکمیل برنامۀ آموزش مهارت‌های ضروری برای 402 زن کارمند و متقاضی کار

برنامه انکشاف نیروی بشری افغانستان (AWDP) تکمیل شدن موفقانه برنامه دو هفته‌ای آموزش مهارت‌های ضروری را برای 402 زن در شهرهای کابل، جلال آباد و قندهار که از سوی ادارۀ انکشاف بین‌المللی ایالات متحدۀ امریکا تمویل گردیده است، تجلیل نمود..

فوزیه حبیبی، معین وزارت امور زنان گفت: “در این برنامه مهارت‌هایی به خواهران آموزش داده شده که در بازار کار به آن‌ها نیاز است. مهارت‌های جدیدی را که اشتراک کنندگان فرا گرفته اند آن‌ها را کمک خواهد نمود تا بطور مستقیم صاحب وظیفه شده و زندگی شان را بهبود بخشند، که این امر به نوبۀ خود افغانستان را کمک می‌کند.”

نادیه بها که چهل سال عمر دارد و قبلا بیکار بوده اکنون منحیث آموزگار در مرکز تعلیمی زنان افغان کار می‌کند، گفت: “هنگامی که دوستم درباره این برنامه با من صحبت کرد، فکر کردم که مثل برنامه‌های دیگر، این برنامه نیز فقط ما را آموزش می‌دهد اما در این برنامه من تجربۀ متفاوت داشتم. بعد از اشتراک در این برنامه، من دو مصاحبه کاری داشتم و موفق به بدست آوردن وظیفۀ فعلی‌ام شدم.”

شهیرا صالحی که در زمینۀ حسابداری مالی آموزش دیده است می‌گوید: ” این برنامه‌ها به ما کمک کرده تا با اعتماد به نفس بالا وارد عمل شویم. وقتی اعتماد به نفس داشته باشیم، ما برای ساختن کشور خود به خارجی‌ها نیاز نداریم. ما خود از پس این کار برآمده می‌توانیم.”

قابل ذکر است که ادارۀ انکشاف بین‌المللی ایالات متحده از طریق برنامه انکشاف نیروی بشری افغانستان، به متقاضیان مهارت‌های مدیریت پروژه و امور مالی، تکنالوژی مخابراتی و معلوماتی، فروشات و بازاریابی، و ساختمانی را آموزش داده است و این برنامه در پنج شهر بزرگ افغانستان یعنی کابل، هرات، مزار شریف، جلال آباد، و قندهار تطبیق می‌شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*