English | دری

Breaking News

توقف فروش موترهای جدید “فولکس ‌واگن”

توقف فروش موترهای جدید “فولکس ‌واگن”

به دنبال متوقف شدن فروش موترهای دیزلی شرکت “فولکس واگن” در بعضی از کشورهای اروپایی، شرکت متذکره در پی جنجال آلاینده‌های موترهای دیزلی، از نمایندگی‌های خود در سطح اروپا خواست که تمامی موترهای نمره‌گذاری نشده واجد نرم ‌افزار تقلب در میزان آلاینده‌ها را متوقف سازند.

 به گفته سخنگوی این شرکت، این امر شامل : تعداد بسیار محدودی از موترها خواهد شد، چرا که اغلب موترهای جدید از استاندارد آلایندگی یورو۶ استفاده می‌کنند و تقلب نرم‌ افزاری شامل‌ آن‌ها نمی‌شود. همچنین در موارد نادر احتمال دارد که ارسال بعضی از خودروهای سفارش‌شده فعلا صورت نگیرد.

در کل اروپا میزان موترهای که ملزم به مراجعه به تعمیرگاه‌ها هستند بر ۸،۵ میلیون بالغ می‌شود. یکی از  ادارات زیرمجموعه‌ وزارت حمل و نقل آلمان، فولکس‌واگن را ملزم به انجام فراخوانی جهت رفع مشکل آلاینده‌ها کرده است. این دستورالعمل شامل ۲،۵ میلیون خودرو در آلمان می‌شود. این فراخوان گسترده احتمالا در اوایل سال ۲۰۱۶ انجام خواهد شد. این تعداد موترها در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا پراکنده هستند و  موترهای معیوب قرار است به تدریج از ماه ژانویه به کارخانه باز گردند.

قابل ذکر است که، سود کنسرن فولکس واگن در سال ۲۰۱۴ برابر با ۱۱ میلیارد یورو بود، اما رسوایی ناشی از افشای تقلب در سنجش‌ آلایندگی خودروهای دیزلی، به کاهش ۲۷ میلیارد یورویی ارزش سهام و استعفای مارتین وینترکورن، رئیس هیات مدیره این کنسرن انجامید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*