توزیع کمک های غذایی برای ۱۷۰ خانواده فقیر و بی بضاعت در شهر غزنی

by Abdullah Atayi | June 18, 2016 5:53 AM

صندوق خیریه باب الحوائج (ع) به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان برای ۱۷۰ خانواده فقیر و مستمند در ولایت غزنی مواد غذایی توزیع نمود.

وفایی مسول صندوق خیریه باب الحوائج (ع) گفت: به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، شماری از خیرین مومنین ولایت در هماهنگی با صندوق خیریه باب الحوائج (ع) آستین بر زده برای ۱۷۰ فقیر که بیش از دیگران وضعیت آشفته دارند، مواد غذایی کرده است.

وی افزود، برای هر خانواده شش قلم مواد غذیی شامل آرد، برنج، روغن،‌ چای، شکر و ماکارونی توزیع گردیده است که هزینه این کمک ها از کمک های نقدی و جنسی برخی از خیرین مومن ولایت غزنی و کمک های صندوق خیریه باب الحوائج(ع) تامین گردیده است.

علی رحم حسنی، از فرهنگیان این ولایت می گوید، فقر و بیچارگی در بین شهروندان غزنی بیداد می کند، برخی خانواده ها بخاطر نداشتن غذای کافی بین مرگ و زندگی دست و پا می زنند‌ و شماری از خانواده ها به اندازه یی وضعیت زندگی شان نگران کننده است که در شبانه روز یک وعده غذا میخورند.

وی افزود: این خانواده ها منتظر کمک های متمولین خیر جامعه هستند که به گفته او، دست کم در این ماه مبارک رمضان دستِ یاری به طرف آنان دراز نمایند.

مسولان صندوق خیریه باب الحوائج(ع) می گویند، بدلیل نبود کار، خشک سالی ها و شرایط جنگی در ولایت غزنی، فقر و تنگ دستی در بین شهروندان ولایت غزنی روز بروز به گسترش است و بیش از یکهزار خانواده خانواده های فقیر وجود دارند که بیشتر این خانواده ها بازمانده های شهدای نیروهای امنیتی افغانستان و بیجاه شده های داخلی هستند.

قابل ذکر است، از سوی شماری از باشنده های منطقه حیدرآباد شهر غزنی و به همکاری برخی از روحانیون شهر غزنی ایجاد گردیده است و به مدت ۱۱ سال است که در ولایت غزنی فعالیت دارد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Source URL: https://dari.wadsam.com/%d8%aa%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b9-%da%a9%d9%85%da%a9-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ba%d8%b0%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%db%b1%db%b7%db%b0-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%81%d9%82/