English | دری

Breaking News

توزیع کمک برای ۱۷ صد خانواده فقیر در بامیان

توزیع کمک برای ۱۷ صد خانواده فقیر در بامیان

صندوق بین المللی سازمان ملل متحد برای کودکان “یونسیف” برای ۱۷ صد خانواده فقیر و بی بضاعت در ولایت بامیان، یک کیت لوازم آشپزخانه و البسه، کمک نموده است.

محمد آصف مبلغ معاون والی ولایت بامیان گفت: “برای بهتر شدن زندگی مردم و انکشاف و بازسازی در ولایت بامیان، سالانه نیاز به دوصد میلیون دالر امریکائی می باشد. اما حکومت مرکزی سالانه در این ولایت کمتر از ۶۰ میلیون دالرامریکائی بودجه اختصاص میدهد و این کافی برای بامیان نمی باشد و در حدود ۵۰ در صد مردم بامیان فقیر هستند و آنان نیاز به کمک های اولیه دارند”.

مسئولان صندوق بین المللی سازمان ملل متحد برای اطفال می گویند که توزیع کمک برای بیش از ۱۷ صد خانواده های فقیر در مرکز و ولسوالی های این ولایت در مدت یک هفته صورت می گیرد و ارزش مواد های کمک کننده برای هر خانواده فقیر مبلغ سه هزار افغانی می باشد.

حبیبه یکی از باشندگان بامیان که چند روز می شود از ولایت کابل به این ولایت مهاجر شده می گوید: “امروز برای ما البسه و لوازم آشپز خانه را، اداره یونسیف کمک نموده است و ما نیاز به مواد غذائی داریم”.

غلام علی باشنده قرغنه تو مرکز بامیان و یکی از متسحقین می گوید: ” تولیدات محلی ما، جو و گندم میباشد و در حدود ۹۵ در صد باشنده گان قرغنه نیاز به کمک دارند”.

قابل ذکر است که ولایت بامیان یکی از ولایت فقیر و کم انکشاف یافته کشور می باشد که حتی بیش از ۳۰۰ خانواده در مغاره و سموچ ها زندگی می کنند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*