English | دری

Breaking News

توزیع وسایل لابراتواری در ٢٠ مکتب در ولایت سمنگان

توزیع وسایل لابراتواری در ٢٠ مکتب در ولایت سمنگان

مسوولان ریاست معارف ولایت سمنگان می گویند که در ٢٠  باب مکتب وسایل لابراتواری توزیع گردیده و همچنان برای ٢١٣ تن از معلمان رشته های ساینسی، زمینۀ آموزش بیشتر فراهم شده است.

همزمان با مجهز شدن ٢٠ باب مکتب ولایت سمنگان با وسایل لابراتواری، زمینۀ آموزش ٢١٣ معلم در رشته های ساینسی این مکاتب نیز به کمک مالی بنياد آسیا  “ايشيا فوندیشن” مهیا شده است.

عبدالمتین سروری رییس معارف سمنگان گفت که برنامه مذکور، ازطرف ریاست عمومی مرکز ساینس و تکنالوژی تعلیمی وزارت معارف کشور، به کمک مالی “ايشيا فوندیشن” به هدف ارتقای ظرفیت معارف سمنگان به راه انداحته شده است.

رییس معارف سمنگان افزود که برای تطبیق این برنامه، به هزینه ١٠٠ هزار دالر امریکایی ٢٠ سیت وسایل لابراتواری خریداری شده است و ارزش هر سیت ٥هزار افغانی بوده، که شامل ٣٣٠ قلم لوازم میباشد.

وی گفت که هزینه برنامه آموزشی برای معلمان، بیش از پنج میلیون افغانی بوده که از طرف ايشا فوندیشن، پرداخت می شودو معلمان به مدت یک ماه در رشته  های کیميا، بیولوژی، ریاضی و فزیک، به طور نظری وعملی آموزش داده می شوند.

عبدالسمیع کریمی رییس تجهیزات ولابراتوارهای مرکز ساینس و تکنالوژی وزارت معارف گفت که  اين وزارت، در تلاش است تا کیفیت دروس را ارتقا بخشد؛ به همین لحاظ برای مساعد کردن زمینه درس های عملی، این مکاتب را با وسایل لابراتواری مجهز کرده و زمینۀ آموزش معلمان رانیز مهیا نموده است.

قابل ذکر است که به گفته رییس معارف این ولایت، طی این برنامه برای معلمان روزانه مبلغ ٤٠٠ افغانی مدد معاش نیز پرداخت می شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*