English | دری

Breaking News

تهداب گذارى ٢ پروژه مهم و حياتى در ولايت بغلان

تهداب گذارى ٢ پروژه مهم و حياتى در ولايت  بغلان

دو پروژه مهم و حیاتی در ولسوالی های دهصلاح و پلحصار ولایت بغلان از سوی برنامه ملی میثاق شهروندی  تهداب گذاری و کار ساخت آن عملاً آغاز گردید.

دو پروژه مهم و حیاتی که شامل کندن کاری 5 حلقه چاه نیمه عمیق در شورای انکشافی میرهزار خیل ولسوالی پلحصار و ساخت یک شبکه آبرسانی به طول 3846 متر در شورای انکشافی قلعه اولنگ ولسوالی دهصلاح میباشد از سوی انجنیر اول خان احمدزی ریس احیا و انکشاف دهات ولایت بغلان و انجنیر احمد آقا لطیفی مسؤل ولایتی برنامه ملی میثاق شهروندی به حضورداشت فیض محمد امیر ولسوالی ده صلاح، بزرگان قومی، رؤسای شوراهای انکشافی این ولسوالی تهداب گذاری و کار ساخت آن عملاً آغاز گردید.

انجنیر اول خان احمدزی ریس احیا و انکشاف دهات ولایت بغلان گفت، با ساخت این پروژه ها مشکلات سالیان متمادی باشنده گان این قریه ها از نگاه نبود آب آشامیدنی صحی بر طرف می شود و به آب صحی در داخل قریه های شان دسترسی پیدا می کنند.

ریس احیا و انکشاف دهات بغلان ضمن قدردانی از همکاری مردمان این ولسوالی ها، از آنان خواست که در حفظ و نگهداری پروژه های عام المنفعه از خود توجه نشان بدهند.

انجنیر محمد آقا لطیفی مسؤل ولایتی برنامه ملی میثاق شهروندی می گوید،  این پروژه ها بر اساس اولویت و نیازمندی باشنده گان این شوراهای انکشافی انتخاب گردیده است. به گفته او با تکمیل کار این پروژه ها نیازمندی مردم به آب صحی مرفوع می شود و همچنان از امراض گوناگونی که در سالیان دراز دامنگیر مردم بود جلوگیری می گردد.

حفر 5 حلقه چاه نیمه عمیق در ولسوالی پلحصار مبلغ 899 هزار و 392 افغانی و ساخت شبکه آبرسانی مبلغ 1 ملیون و 567 هزار افغانی با سهم ده درصد مردم از بودجه وزارت احیا و انکشاف دهات هزینه بر میدارد که از این پروژه ها 192 خانواده مستفید خواهند شد.

بر علاوه مزیت که این پروژه ها دارد، برای 2066 نفر کارگر ماهر و غیر ماهر زمینه کار فراهم گردیده است که این خود یکی از بزرگترین چالش (بیکاری) در قریه ها را از بین میبرد.

در عین حال فیض محمد امیر ولسوال دهصلاح نیز اقدامات وزارت احیا و انکشاف دهات را در قبال تطبیق پروژه های مختلف عام المنفعه در سطح این ولسوالی ستایش می کند و وعده می سپارد که از هرگونه همکاری با کارمندان این وزارت دریغ نمی ورزد.

ولسوال دهصلاح همچنان می گوید که با آغاز کار ده ها پروژه بزرگ عام المنفعه در این ولسوالی در کشت بته های که از آن مواد مخدر حاصل می شود کاهش چشم گیری به میان آمده است و وی دلیل این کاهش را پیدا شدن زمینه کار برای مردم می داند.

عبدالله یکی از باشنده قریه میرهزار خیل ولسوالی پلحصار با خرسندی از آغاز کار حفاری چاه های نیمه عمیق در قریه شان می گوید که مردم نسبت نبود چشمه ها و چاه های آب، آب آشامیدنی شان را از جویبارهای تهیه می نمایند که این موضوع سبب افزایش امراض گوناگون بخصوص اسهالات در میان کودکان شده است.

وی می گوید، با تکمیل کار این چاه ها مشکلات سالهای متمادی آنان برطرف می شود و به آب آشامیدنی صحی دسترسی میابند.

گفتنی است که عنقریب چندین پروژه عام المنفعه دیگر نیز در این ولسوالی ها تهداب گذاری خواهد شد.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

مقالات مرتبط

درآمد سالانه ۱۵ میلیون دالر از محصولات گلخانه‌ای در ولایت فراه

ناصر مهری سخنگوی والی فراه می گوید که درآمد سالانه صنعت گلخانه‌ای در این ولایت ۱۵ میلیون دالر می باشد

تالقان: نزدیک به 5 کیلومتر سرک ازسوی آلمان اسفالت میگردد.

مسوولین درتخار از امضا یک تفاهمنامه جهت اسفالت یک جاده به طول 4.5 کیلومتر که از شهر تالقان آغاز و

احمد ضیا مسعود خواهان اصلاحات در تطبیق برنامه های وزارت زراعت گردید

محترم احمد ضیاء مسعود نماینده فوق العاده رئیس جمهور در امور اصلاحات و حکومتدار خوب شنبه مورخ 22 /9/1393 خواهان

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*