English | دری

تهدابگذاری ساختمان شفاخانه ولایتی صد بستر زرنج

تهدابگذاری ساختمان شفاخانه ولایتی صد بستر زرنج

nimrooz 2 (1)3e67d7bd-3087-4cdd-85fb-88e5ce0aeafaسنگ تهداب ساختمان شفاخانه ولایتی صد بستر نیمروز توسط دوکتور احمد جان نعیم معین پالیسی و پلان وزارت صحت عامه  در شهر زرنج مرکز آن ولایت گذاشته شد. این شفاخانه در زمینی به مساحت 21 جریب و با هزینه 267 میلیون افغانی از بودجه حکومت افغانستان، طی  سه سال آینده اعمار میگردد.

دوکتور احمد جان نعیم معین وزارت صحت عامه، اعمار این شفاخانه را نشانهء از توزیع عادلانه امکانات صحی در کشورعنوان نموده گفت:

اعمار این شفاخانه  یک دستاورد بزرگ صحی و انکشافی در ولایت نیمروز بوده که با عرضه خدمات با کیفیت صحی، پاسخگوی نیازمندی های طبی مردم این ولایت خواهد بود.

وی افزود : با توجه به فعالیت های صورت گرفته در عرصه صحت در  این ولایت، وضعیت صحی آن نسبت به ده سال پیش  کاملا متفاوت بوده طوریکه  امروز ما شاهد تبارز  امکانات خوب صحی برای مردم این ولایت هستیم.

هم اکنون در این ولایت 19 مرکز صحی مشتمل بر یک شفاخانه ولایتی،4 مرکز صحی جامع،  4 مرکز صحی اساسی، 7 مرکز صحی فرعی، یک شفاخانه  20 بسترتداوی معتادین، یک مرکز صحی محبس و یک تیم سیار صحی  فعالیت داشته  که در آن به تعداد 25 داکتر مردانه و زنانه ، 25 قابله، 36 نرس مردانه و زنانه، 37 کارمند مسلکی  و 95 کارمند حمایتی ایفای وظیفه می نمایند.

مکتب قابلگی در این ولایت  طی دو دوره ،40 تن از قابله ها را تقدیم جامعه نموده و عنقریب در این ولایت، یک مکتب قابلگی جامعه با ظرفیت 24 شاگرد که همه از ولسوالی های  ولایت نیمروز انتخاب گردیده اند، گشایش می یابد. علاوه بر آن 40 تن از دختران، مصروف فرا گیری  آموزش های نرسنگ  در مکتب نرسنگ جامعه در  این ولایت اند.

گفتنیست که قبل بر این، شفاخانه شهر زرنج در سطح یک شفاخانه ولسوالی فعالیت میکرد و از سال 1390 بدین سو  خدمات اساسی شفاخانه ای را در سطح شفاخانه ولایتی 75 بستر، برای مردم شریف این ولایت عرضه مینماید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*