English | دری

Breaking News

تمدید تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه

تمدید تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه

اتحادیه اروپا که دو سال پیش به دلیل حمله‌ی روسیه به کریمه در اوکراین و اشغال این منطقه، تحریم‌های گسترده‌ای را علیه روسیه تصویب کرده بود، دوباره برخی از تحریم‌های وضع‌شده علیه این کشور را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

هرچندکه اتحادیه اروپا بار دیگر تحریم‌ها علیه روسیه را تمدید کرد، ولادیمیر پوتین روز جمعه، ۲۸ جوزا در مهم‌ترین کنفرانس اقتصادی که در روسیه برگزار می‌شود، تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید “انعطاف” نشان دهد و به خواسته‌های سرمایه‌گذاران اروپایی که خواهان سرمایه‌گذاری و تجارت با روسیه‌اند، اهمیت دهد.

رئیس‌جمهور روسیه گفت: “ما خواهان بهبود روابط‌ هستیم. اما این بازی دوطرفه است و هر دو طرف باید آمادگی نشان دهند”.

اتحادیه اروپا یک روز بعد از آن‌که ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه ملاقات داشت رای به تمدید تحریم‌ها داد. رئیس کمیسیون اروپا برای شرکت در فوروم اقتصادی روسیه و ملاقات با پوتین به سن‌پترزبورگ رفته بود.

این اولین بار بعد از اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو است که عده‌ای از تاجران، سرمایه‌گذاران و روسای شرکت‌های مهم اروپایی برای شرکت در “فوروم اقتصادی” سوریه به سن‌پترزبورگ رفتند.

قابل ذکر است، بیشتر تحریم‌های تمدیدشده صادرات و واردات را شامل می‌شود و سرمایه‌گذاری شرکت‌های اروپایی در روسیه را نیز محدود یا ناممکن می‌سازد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*