English | دری

Breaking News

تمديد موافقتنامه همکاری های استراتیژیک میان افغانستان و دنمارک

تمديد موافقتنامه همکاری های استراتیژیک میان افغانستان و دنمارک

موافقتنامه همکاری های استراتیژیک میان جمهوری اسلامی افغانستان و کشور شاهی دنمارک تا آخر سال ٢٠٢٠ توسط وزرای امور خارجه دو كشور تمدید شد.

بربنیاد این موافقتنامه، کشور شاهی دنمارک سالانه مبلغ ٨٦ میلیون دالر به افغانستان در عرصه های مختلف کمک می نماید.

صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه كه به هدف تمديد اين موافقتنامه به كوپنهاگن سفر كرده است، با همتای دنمارکی اش اندريس ساموئلسن ديدار نموده و روی موضوعات مربوط به همکاری های سیاسی، اقتصادی، حکومت داری خوب و موافقتنامه همکاری های استراتیژیک میان افغانستان و دنمارک گفتگو كرد.

وزیر امور خارجه کشور با ابراز امتنان از ادامه حمایت و همکاری های انکشافی دنمارک در عرصه های مختلف برای افغانستان گفت: “دولت و مردم افغانستان کمک های سخاوتمندانه کشور شاهی دنمارک را هرگز فراموش نخواهند کرد”.

وزیر امور خارجه دنمارک گفت: “جهت پشتیبانی، آموزش، مشوره دهی و تقویت نیروهای امنيتی افغانستان در امر مبارزه با تروریزم و افراط گرایی و آوردن صلح و امنیت در افغانستان، حکومت شاهی دنمارک تعهد نموده است تا تعداد عساکر خویش را از ١٠٠ تن به ١٥٥ تن افزایش دهد.

قابل یاد آوریست که اين موافقتنامه در سال ٢٠١٣ امضا شده و تا سال ٢٠١٧ اعتبار داشت كه پس از پايان ميعاد اوليه، وزرای امور خارجه دو كشور آن را برای سه سال ديگر تمديد نمودند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*