English | دری

Breaking News

تلاش کارخانه داران پاکستانی برای افزایش صادرات به افغانستان

تلاش کارخانه داران پاکستانی برای افزایش صادرات به افغانستان

مسوولین اتاق تجارت و صنایع می‌گوید که بازرگانان پاکستانی تلاش دارند برای فراورده‌های شان در افغانستان بازاریابی کنند.

خانجان الکوزی، معاون اتاق تجارت و صنایع گفت که با در نظر داشت رکود شماری از کارخانه‌های تولید مواد خوراکی پاکستان در چند ماه اخیر، کارخانه داران این کشورتلاش دارند که مواد خوراکی غنی شده و با بهای مناسب به افغانستان بفروشند.

معاون اتاق تجارت و صنایع  گفت: “پاکستانی‌ها می‌گویند که مواد خوراکی غنی شده به ما میفروشند اگر ما بخواهیم که این کالاها را وارد سازیم اما ما میگوییم که بازرگانان پاکستانی کالاهای شان را تا مرزهای تورخم وچمن رسانده برای ما بفروشند چون مشکلات در آن سوی مرز برای ما بسیار زیانبار است”.

در این حال، مسؤولان وزارت تجارت وصنایع می‌گویند که اکنون افغانستان از وابسته‌گی به بازارهای پاکستان رهایی یافته است و بازرگانان می‎توانند از راه‌های مصئون‌تر دادوستد بازرگانی شان را در منطقه انجام دهند.

محمد قربان حقجو، سرپرست معینت تجارتی وزارت تجارت و صنایع گفت: “در حال حاضر زمینه‌های زیادی ایجاد شده است تا ما تجارت مانرا با شماری زیادی ازکشورها مانند ترکمنستان ایران و چین ازراه آسیای میانه داشته باشیم.”

قابل ذکر است که براساس آمارهای اتاق تجارت صنایع، در حال حاضر بخش زیادی از کالاهای وارداتی پاکستان در بازارهای کشور جایش را به کالاهای وارداتی ایران، ترکیه و هند واگذارکرده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*