English | دری

تعمیر جدید بخش مراقبت های عاجل شفاخانه وزیر محمد اکبرخان به بهره برداری سپرده شد

ساختمان جدید بخش عاجل شفاخانه وزیر محمد اکبر خان امروز طی مراسمی توسط وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.IMG_0251 (Copy)bb4f119d-711a-4cad-af71-7326bf8f0b23

این تعمیر با مساعدت مالی شرکت ساختمانی شاداب ظفر به ارزش 28میلیون افغانی، در یک طبقه به صورت پخته و اساسی اعمار گردیده است که خدمات صحی عاجل را در بخش های  لابراتوار، اکسری، داخله، جراحی، اورتوپیدی و پروسیجر های عملیاتی، ارایه میدارد.

دوکتور ثریا دلیل وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، افتتاح این تعمیر را یک دست آورد مهم در بهبود خدمات شفاخانه ای عنوان نموده افزود که وزارت صحت عامه پیوسته مساعی خویش را در راستای تطبیق برنامه های صحی و بهبود خدمات شفاخانه ای معطوف ساخته است تا خدمات بهتر و باکیفیت صحی برای هموطنان فراهم گردد.

وزیر صحت عامه کشور، از مساعدت مالی شرکت شاداب ظفر در اعمار این ساختمان ابراز قدردانی نموده و از سایر تاجران ملی نیز خواست تا در راستای تعمیر و تجهیزات طبی، سکتور صحت را یاری رسانند تا باشد که مردم از عرضه خدمات صحی  معیاری بگونه بهتر بهره مند گردند.

وزیر صحت عامه، نیت انسانی این اقدام را فرا تر از ارزش مادی آن دانسته گفت: مسؤولین این شرکت به عنوان شهروندان کشور، مسولیت انسانی و میهنی شان را به نحو احسن در قبال وطن و مردم ادا نموده اند. من به کارمندان و مراجعین این شفاخانه سپارش میکنم تا در حفظ، مراقبت و نگهداری این ساختمان و سایر تأسیسات صحی، از هیچگونه تلاش دریغ نورزند.

همچنان محمد یونس مهمند رییس شرکت ساختمانی شاداب ظفر و تمویل کننده این ساختمان، از اعمار این سرویس ابراز خرسندی نموده افزود: مردم ما به دسترسی بیشتر و بهتر به خدمات باکیفیت صحی نیازمند بوده و باید تمام افراد و اشخاص متمول، سهم و وجیبه ملی و اسلامی خویش را در این راستا در همکاری با وزارت صحت عامه ادا نمایند.

این ساختمان دارای دو اتاق بزرگ با ظرفیت 20 بستر برای مریضان مردانه و زنانه ، چهار اتاق نوکریوالی، یک اتاق لابراتوار، یک اتاق اکسری، دو اتاق تطبیقات پلستر، یک باب اتاق معلومات و 6 باب تشناب برای استفاده مریضان و کارمندان بوده که قسمت بزرگی از مشکلات این شفاخانه را مرفوع میسازد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*