English | دری

Breaking News

تصویب استراتژی حقوق اقتصادی و مصونیت‌های شغلی زنان

تصویب استراتژی حقوق اقتصادی و مصونیت‌های شغلی زنان

در جلسه کمیته جنسیتی کابینه افغانستان که تحت سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری کشور برگزار گردید، استراتژی حقوق اقتصادی و مصونیت‌های شغلی زنان تصویب شد.

سرور دانش، معاون رییس جمهور افغانستان گفت: اجرای هر نوع سیاست و برنامه‌های اقتصادی بدون در نظر داشتن و رعایت اصل تساوی جنسیتی، ناقص بوده و پیامدهای چندان مثبتی نخواهد داشت و رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی یک جامعه و کشور بدون مشارکت فعال و وسیع زنان که نیمی از پیکره انسانی جامعه را تشکیل می‌دهد، ناممکن است.

معاون رییس جمهور تهیه استراتژی حقوق اقتصادی و مصونیت‌های شغلی زنان افغانستان را از دیدگاه این کمیته یک ضرورت مهم در راستای کار برای توانمندی اقتصادی زنان عنوان کرده و گفت: رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی یک جامعه و کشور بدون مشارکت فعال و زنان ناممکن است.

دلبر نظری وزیر امور زنان افغانستان استراتژی حقوق اقتصادی و مصونیت‌های شغلی زنان را مهم خوانده و گفت: برای اجرایی شدن این استراتژی، هماهنگی میان ارگان‌های دولتی یک ضرورت است.

استراتژی حقوق اقتصادی و مصونیت‌های شغلی زنان افغانستان به منظور آموزش حرفه‌ای و کاریابی زنان، ترویج شناسایی زنان به عنوان فعالان اقتصادی، ترویج رهبری زنان در بخش اقتصاد، طرح و اتخاذ سیاست‌ها مبنی بر نیازمندی‌های مخصوص زنان فعال در بخش خصوصی برای پنج سال در نظر گرفته شده است.

قابل ذکر است، این استراتژی پس از بررسی و ارائه دیدگاه‌های مختلف از جانب اعضای کمیته جنسیتی سرانجام تأیید و قرار شد که یک تیم فنی متشکل از نمایندگان ارگان‌های ذی ربط این استراتژی را برای مراحل اجرایی مورد بررسی قرار دهند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*