English | دری

Breaking News

تشویق تاجران و سرمایه گذاران قطری برای سرمایه گذاری در افغانستان

تشویق تاجران و سرمایه گذاران قطری برای سرمایه گذاری در افغانستان

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در دومین روز سفر رسمی اش به قطر، با شماری از تاجران و سرمایه گذاران سرشناس قطری دیدار نموده و در مورد پلان های افغانستان برای ازدیاد تولیدات، خصوصاً در بخش های انرژی برق، منابع طبیعی مانند گاز، تیل، آهن و مس، بلند بردن ظرفیت قوای بشری و طرح حکومت برای مبدل ساختن افغانستان  به نقطه اتصال منطقوی صحبت کرد.

در این دیدار رئیس جمهور غنی گفت، ما اقداماتی را برای مصئونیت سرمایه و سرمایه گذاران در افغانستان روی دست گرفته ایم و این اقدامات شامل اصلاحات بنیادی، تسهیل در روند سرمایه گذاری و ساده سازی قوانین بخاطر سرمایه گذاری مناسب، پرمنفعت و آسان، می باشند.

وی افزود که بخاطر جلب سرمایه گذاری هر اقدامی را که نیاز باشد، انجام خواهیم داد. وی گفت که ما اهمیت ظرفیت قوی افغانستان را در زمینه تولیدات قالین درک می کنیم و خطوط هوایی ترکیه موافقت کرده است که در بخش صادرات قالین، افغانستان را همکاری کند.

تاجران و سرمایه گذاران قطری با ابراز علاقمندی به سرمایه گذاری در افغانستان بخصوص در بخش های انرژی، زراعت و بانکداری گفتند که با توجه به شرایط، نفوس و سایر ویژه گی های موجود برای سرمایه گذاری در افغانستان، زمینه های خوب پیشرفت در این کشور وجود  دارد و شرایط برای سرمایه گذاری نیز مساعد است.

آنان ضمن تاکید بر اینکه افغانستان ظرفیت های خوبی برای رشد صنعت قالین دارد، تعهد کردند که به ولایات مختلف افغانستان سفر خواهند کرد و امکانات سرمایه گذاری را در آنجا مورد بررسی قرار خواهند داد.

قابل ذکر است که در این دیدار با توجه به افزایش مراودات تجارتی و اقتصادی میان دو کشور، آغاز پرواز های مستقیم دوحه – کابل و بر عکس آن نیز مورد بحث قرار گرفت و مهم خوانده شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*