English | دری

Breaking News

تسریع روند کار ساخت بند پوزه لیچ ولایت غور

تسریع روند کار ساخت بند پوزه لیچ ولایت غور

انجنیر علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب امروز با کمپنی روس الکترو سازنده بند پوزه لیچ ولایت غور دیدار کرد.

در نخست کمپنی روسی از سروی توپوگرافی، و جیولوژیکی گزارش داده گفت برای این سروی شش کیلومتر جاده را نیز ساخته اند. نماینده این کمپنی گفت ما منتظر نتایج آزمایشگاهی هستیم که قرار است تا پانزدهم ماه اگست میلادی بدست آید. از سویی هم نماینده کمپنی اظهار داشت که پلان آنان تا دو هفته دیگر آماده خواهد گردید
در این حال وزیر انرژی و آب به کمپنی متذکره گفت: پلان کاری خود را بصورت عاجل به این وزارت بسپارید، او افزود بر اساس معلومات ما این پلان در ظرف سه روز باید تهیه گردد بازهم وزارت برای شما 5 روز فرصت می دهد تا پلان خود را تهیه کرده به مسئولین تخنیکی وزارت تسلیم دهید.

 انجنیر عثمانی از وضعیت جوی ولایت غور سخن گفته تاکید کرد بنابر سردی هوا در غور این کمپنی باید نهایت تلاش خود را به کار بندد تا در ظرف شش ماه که هوا مناسب است بیشترین کار صورت گیرد.

آقای عثمانی افزود پیش از سردی هوا باید قسمت عمده از کار کمپنی پیش رفته باشد و تأکید کرد که: “ما منتظر یک سال و پنج سال نمی مانیم، باید از هم اکنون همه چیز بر اساس جدول زمان بندی ارائه شود چون ما همه چیز را محاسبه می کنیم“.
این گفته های وزیر انرژی و آب با استقبال کمپنی متذکره روبرو شد، از سوی دیگر اعضای مجلس نمایندگان و سناتوران ولایت غور نیز دراین نشست بر سرعت کار این کمپنی تاکید کردند.

 کرام الدین رضا ﺯاﺩه نیز بر سرعت عمل کمپنی روسی تأکید کرده خواهان افزایش ساعات کاری این کمپنی در شش ماه پیش روی گردید. به تعقیب آن قربان کوهستانی نماینده مردم ولایت غور در پارلمان از راه اندازی این نشست بوسیله وزیر انرژی و آب ستایش کرده گفت این تلاش های پیگیر در چند سال اخیر سابقه نداشته است. در این نشست سید نادر شاه بحر و بانو رقیه نایل از نمایندگان ولایت غور نیز خواهان سرعت بخشی به کار ساخت این بند شدند.

در پایان وزیر انرژی و آب از گروه تخنیکی این وزارت خواست تا فردا سه شنبه ملاقات مفصل را بخاطر مسایل تخنیکی ساخت بند پوزه لیچ ولایت غور با کمپنی روسی راه اندازی کنند

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*