English | دری

تدویر ورکشاپ دور یازده هم برنامه فیلوشپ انستیتیوت تحقیقاتی و آموزشی ملل متحد (یونیتار) برای کارمندان دولتی و سکتور خصوصی

تدویر ورکشاپ دور یازده هم برنامه فیلوشپ انستیتیوت تحقیقاتی و آموزشی ملل متحد (یونیتار) برای کارمندان دولتی و سکتور خصوصی

1240873efa-7d43-4cd7-812a-e8d008f33019برنامه فیلوشپ یونیتار از جمله نخستین برنامه کلیدی و بین المللی بوده که در  بازسازی و احیای مجدد افغانستان نوین و خودکفا تحت رهبری افغانها که در رأس جامعه مدنی قرار دارند طرح و پلان گردیده است. برنامه آموزشی یونیتار یک برنامه هفت  ماهه بوده که همساله به منظور رشد و ارتقای ظرفیت و مهارت ها ی مدیریتی ، رهبری ، و رشد مهارت های مسلکی و تخصصی مسئولین که رول کلیدی  و نقش اساسی را در ادارات دولتی و سکتور خصوصی  ایفا می نمایند دایر میگردد. این برنامه فیلوشیپ در سال  1381 ایجاد و از آغاز تا اکنون  10 دور آن موفقانه تطبیق گردیده است .

این برنامه حاوی چهار ورکشاپ آموزشی بوده که ورکشاپ اولی آن در کابل ، ورکشاپ دومی  آن در امارات متحده عرب(ابوظبی) ، ورکشاپ سومی آن در شهر هیروشیما کشور جاپان و ورکشاپ اخیر آن در شهر کابل برگذار میگردد.

ورکشاپ  اول دور یازدهم برنامه فیلوشپ انستتیوت تحقیقاتی و آموزشی ملل متحد (یونیتار) برای افغانستان به اشتراک 70 تن کارمندان  نهاد ها دولتی و غیر دولتی به شمول وزارت مالیه و با همکاری ریاست منابع بشری وزارت مالیه به تاریخ دوم ماه سرطان 1393  مطابق به 23 ماه  جون 2014 در سالون کنفرانس های خیبر وزارت مالیه موفقانه برگزار گردیده وبه تاریخ 25 ماه جون موفقانه به  انجام خواهد رسید .

برنامه به سخنرانی الحاج موسی کاموی رئیس منابع بشری وزارت مالیه به نمایندگی از جلاالتماب وزیر مالیه کشور آغاز گریده و ایشان چینین ابراز داشتند ” نهایت مسرت دارم که شاهد محفل افتتاحیه و اغاز ورکشاپ اولی  دور یازدهم برنامه فیلوشیپ یونیتار برای افغانستان میباشم . برای سائیر اشتراک کنندگان  که توانستند موفقانه به این برنامه راه یابند تبریک عرض نموده و از بارگاه ایزد منان برایتان موفقیت های هرچه بیشتر در سایر حرصه های زندگی خواهانم.

چنانچه به همه ما هویداست  همچو برنامه ها در انکشاف  بازسازی ، احیای مجدد و  خودکفائی کشور تحت رهبری افغانها خیلی ها موثر ومفید بوده و جهت  رشد و ارتقای ظرفیت و مهارت ها ی مدیریتی ، رهبری ، و رشد مهارت های مسلکی و تخصصی مسئولین که رول کلیدی  و نقش اساسی را در ادارات دولتی و سکتور خصوصی  ایفا می نمایند طرح و راه اندازی میگردد من باور کامبل دارم که این برنامه برایتان موثر تمام گردیده و تقاضا من از شما اینست تا  از تجارت و محتویات این برنامه استفاده اعظمی نمائید.” ایشان به نمایندگی از محترم وزیر مالیه کشور تعهد شان را غرض همکاری و تدوام این برنامه برای سال های بعدی ابراز نموده و از همکاری ها همه جانبه کشور جاپان و انستیتوت یونیتار در این زمینه ابراز امتنان نمودند.

به تعقیب سخنرانی ایشان متحترم سید محمد امین فاطمی سفیر کبیر کشور افغانستان مقیم در جاپان از طریق یک کنفرانس دیدویویی بیانیه خویش را پیرامون برنامه برای مشترکین بیان داشته و از تشریک مساعی مسئولین برنامه فیلوشپ انستتیوت تحقیقاتی و آموزشی ملل متحد (یونیتار) برای افغانستان در خصوص راه اندازی همچو برنامه موثر و مفید غرض ارتقای ظرفیت کادر های مسلکی افغانستان اظهار سپاس نموده و از سائیر مشترکین این برنامه تقدیر به عمل آورده و از ایشان درخواست نمود تا از موضوعات این برنامه حد اکثر استفاده نموده و مصدر خدمات شایان و معیاری برای ادارات و جامعه شان گردند.

 در این برنامه از وزارت مالیه به تعداد 120 تن معرفی گردیده که  پس از سپری نمودن امتحان حمایوی  که توسط وزارت مالیه و انستیتوت خدمات ملکی اخذ گردید از جمله 26  تن از واجدین شرایط به این برنامه راه یافتند که از جمله 26  تن  تعداد 5   تن از ایشان را طبقه اناث  تشکیل میدهد.

 در روند تطبیق این  برنامه 7 ماهه  از ابزار چون  لکچر، کارهای گروپی، مباحثات آزاد، سیر های علمی، بازدید های آموزشی و کارهای عملی استفاده میگردد.

در اخیر محترم صباح الدین سکوت  نماینده دفتر یونیتار در افغانستان  از  تشریک مساعی وزارت مالیه جمهوری اسلامی افغانستان و از تلاش های خستگی ناپذیر محترم الحاج موسی کاموی رئیس منابع بشری وزارت مالیه و استاد افتخاری یونیتار در خصوص تحقق یابی موفقانه این پروگرام از سالهای گذشته بدینسو و همچنان از  همکاری های مداوم شان غرض فراهم آوری  تسهیلات و برگزاری ورکشاپ ها و سیمنار های این پروگرام  اظهار سپاس و قدردانی به عمل اورده و حمایت دائمی شانرا از تداوم همکاری  برگزاری این برنامه برای سالهای بعدی اعلام نمودند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*