English | دری

بیل گیتس سهم خود را از شرکت مایکروسافت صفر می کند

بیل گیتس سهم خود  را از شرکت مایکروسافت صفر می کند

شرکت مایکروسافت در سال 1986 فعالیت خود را به صورت عمومی آغاز کرد و در آن زمان “بیل گیتس” صاحب 49 درصد از سهام این شرکت نرم‌ افزاری بود.Bill gates

بیل گیتس(Bill Gates) به عنوان بنیانگذار، مدیر عملیاتی اسبق و صاحب اصلی شرکت مایکروسافت این روزها کمتر به بزرگ‌ ترین شرکت نرم‌ افزاری جهان سرمی ‌زند و تصمیم گرفته است با روش سهام خود در چند سال آینده، سهم خود را از شرکت مایکروسافت به صفر برساند.

به گزارش از رایورز، گیتس در سال ۱۹۷۵ شرکت با همکاری دوست دوران دانشجویی خود یعنی “پل آلن”(Paul Allen) مایکروسافت را تاسیس کرد و در سال ۱۹۹۹ توانست آن را به بزرگترین تولید کننده نرم ‌افزار در جهان تبدیل کند و ارزش این شرکت را به بیش از ۸۵۱ میلیارد دالر برساند.

این روزها ارزش شرکت مایکروسافت ۳۲۸میلیارد دالر محاسبه میشود و البته، حضور گیتس هم در این شرکت بزرگ نرم‌ افزاری کمتر دیده میشود.

شرکت مایکروسافت در سال ۱۹۸۶ فعالیت خود را به صورت عمومی آغاز کرد و در آن زمان “بیل گیتس” صاحب ۴۹ درصد از سهام این شرکت نرم ‌ا فزاری بود.

اما او به طور سیستماتیک تصمیم به کاهش سهم خود از مایکروسافت کرد و با برنامه‌ ریزی‌هایی که انجام داد سالی ۸۰میلیون سهم خود در شرکت مایکروسافت را فروخت.

بیل گیتس در سال ۲۰۰۰میلادی موقعیت خود به عنوان مدیرعامل مایکروسافت را در اختیار “استیو بالمر”(Steve Ballmer) گذاشت و بالمر هم در فیبروری امسال کنار رفت تا “ساتیا نادلا”(Satya Nadella) هندی سکان مایکروسافت را در دست بگیرد.

به هر حال، این هفته بخشی دیگر از سهام گیتس در شرکت مایکروسافت فروخته شد تا با این اتفاق بالمر بزرگترین سهام ‌دار شخصی در مایکروسافت باشد.

گیتس همچنان یکی از اعضای هیئت مدیره مایکروسافت محسوب میشود و به عنوان مشاور فناوری به نادلا کمک میکند و در کنار آن هم در بنیاد خیریه “بیل و ملیندا گیتس” به انجام کارهای انسان ‌دوستانه میپردازد.

کارشناسان میگویند که اگر شرایط فروش سهام به همین صورت ادامه پیدا کند، تعداد سهام “بیل گیتس” از شرکت مایکروسافت طی چهار سال آینده به صفر میرسد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
بیل گیتسمایکروسافت

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*