English | دری

به هزینه 54 میلیون افغانی 400 جریب زمین برای آسیب دیدگان لغزش زمین بدخشان خریداری شد

به هزینه 54 میلیون افغانی 400 جریب زمین برای آسیب دیدگان لغزش زمین بدخشان خریداری شد

مسوولین در بدخشان ادعا می نمایند که آنان یک مقدار زمین را بخاطر ساخت منازل برای آسیب دیده گان ناشی از لغزش زمین در ارگوی این ولایت خریداری نموده است.Orgo

آنان میگویند که بیش از 400 جریب زمین را از املاک دولتی در منطقه دو راهی آب باریک و سرک ولسوالی درایم به هزینه 54 میلیون افغانی خریداری نموده اند تا برای آسیب دیدگان مسکن سازی نمایند.

محمد رفیع عضو کمیسیون اسکان مجدد برای آسیب دیده گان حادثه ارگو به رسانه ها گفت: ما برای هر خانواده به اندازه 5 بیسوه زمین را بخاطر ساخت اسکان در نظر گرفته ایم، که بالای آن منازل رهایشی را به قربانیان حادثه اعمار نمایم.

به گفته وی هر اعمارت که ایجاد میشود دارای دو اتاق یک باب تشناب و یک دهلیز میباشد که به عنوان سر پناه برای این خانواده های سپرده خواهد شد.

وی افزود، به اضافه ساخت منازل رهایشی در این مناطق مساجد، یک باب کلینیک، مکتب و مدرسه نیز ساخته خواهند شد و تجهیزات ضروری برای باشنده های ارگو فراهم خواهند شد تا از آن بتوانند استفاده نمایند.

آنان میگویند که این کمیسیون در تلاش اند تا در جریان سال روان برای تعداد یکهزار خانواده از باشنده های ولسوالی ارگو یک روستای نمونه را بسازند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*