English | دری

Breaking News

بهره برداری ۱۳ پروژه سرک روستایی در ولایت بدخشان

بهره برداری ۱۳ پروژه سرک روستایی در ولایت بدخشان

نصیر احمد درانی، وزیر احیأ و انکشاف دهات ۱۳ پروژه سرک روستایی را با حضور نماینده گان مردم بدخشان در ولسی جرگه، بزرگان قومی و مسؤلان و متنفذین محل، در ولایت بدخشان افتتاح نموده و به بهره برداری سپرد.

این پروژه ها شامل پل بزرگ ۱۱۰ متری در منطقه کزر ولسوالی یفتل پایین، ۱۹،۵ کیلومتر سرک روستایی در ولسوالی های کوف آب و خواهان و ۱۹ کیلومتر سرک روستایی و یک پل ۱۲ متری در ولسوالی شیکی می باشند.

وزیر احیأ و انکشاف دهات گفت:”خوشبختانه وزارت احیأ و انکشاف دهات در تداوم فعالیت های انکشافی اش در ولایت بدخشان در دو سال گذشته ؛ دست آورد های چشمگیری در سکتور های آبرسانی و آبیاری، انکشاف ساحوی، معارف، صحت و بالاخص در بخش سرک سازی دارد. اما با توجه به جغرافیای کوهستانی ولایت بدخشان چون باشنده گان ولسوالی دروازها ؛ سعی و تلاش بیشتر خود را در تطبیق پروژه های سرک سازی به خرج خواهیم داد.”

وزیر احیا و انکشاف دهات با اشاره به کار سرک حلقوی ولسوالی دروازها، گفت که کار احداث سرک متذکره تا پایان سال مالی ۱۳۹۶ خاتمه یافته و مورد استفاده مردم قرارخواهد گرفت.

برنامه ملی راه سازی روستایی وزارت احیأ و انکشاف دهات تا کنون با احداث ۱۷۰ کیلومتر سرک و ۱۸۱ متر پل به هزینه بیش از ۳۰۶ ملیون افغانی،۲۲۰ قریه دور دست ولسوالی های شکی، نسی، یفتل پایین، مایمی، شغنان، شهر بزرگ، کوف آب و خواهان را به مراکز خدمات اجتماعی و ولسوالی ها وصل نموده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*