English | دری

بندر تورخم پس از دو روز مسدودیت دوباره باز شد

بندر تورخم پس از دو روز مسدودیت دوباره باز شد

torkhamتورخم یکی از بندر گاه های ترانزیتی کالا های تجارتی افغانستان- پاکستان میباشد که مدت دو روز بر روی کامیون های تجارتی مسدود شده بود.

علت مسدود شدن این بندرگاه سرحدی میان افغانستان و پاکستان تظاهرات تعداد از مردم ایالت خیبر پشتونخوا بود، که آنان از نیرو های نظامی امریکا میخواستند تا از ادامه حملات طیارات بدون سر نیشین در خاک پاکستان جلوگیری نماید.

سفیر پاکستان در کابل در نشست با محمد شاکر کارگر، سرپرست وزارت تجارت و صنایع از باز شدن مجدد این بندر به روی ترافیک خبر داد.

در گزارش آمده است که طی این نشست سرپرست وزارت تجارت از فرستاده پاکستان در افغانستان خواست که در مورد مشکلات تجارتی این کشور در بندر کراچی با مقامات پاکستانی تماس حاصل نموده و مشکلات ترانزیت تجار افغان را حل نماید.

آقای محمد صادق سفیر پاکستان درکابل گفت: مشکلات تجار این کشور را در امورات ترانزیت کالاهای تجارتی از بندر کراچی با مقامات پاکستان در میان میگذاردو هر چه که راه حل باشد انجام میدهد.

به گفته وی بندر تورخم اکنون بر روی تجار افغان و پاکستانی باز شده وآنان میتوانند امتعه تجارتی شان را از این بندر وارد پاکستان و یا بر عکس آن را نمایند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*