English | دری

Breaking News

بزگزاری محفل افتتاح بند دوستی افغانستان-هند

بزگزاری محفل افتتاح بند دوستی افغانستان-هند

هیات بلند پایه وزارت انرژی و آب به رهبری انجنیر علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب، امروز برای شرکت در مراسم گشایش بند دوستی افغانستان- هند عازم دهلی شدند.

انجنیر علی احمد عثمانی، وزیر انرژی و آب و هیات همراه با گپتا، مدیر شرکت واپکاس هندوستان دیدار نمود، که در این دیدار مدیر شرکت واپکاس بگونه ی مفصل به شرح فعالیت ها و توانایی های این شرکت چندین ملیتی پرداخت.

گپتا، مدیر شرکت واپکاس گفت: “این شرکت در این چهار دهه میلیارد ها دالر عواید داشته است و از آن چند هزار نفر خرچ می خورند.”

مقام های شرکت واپکاس با توجه به پیشینه کاری که با افغانستان داشته اند علاقمندی نشان دادند تا در پروژه های بعدی در افغانستان سرمایه گذاری کنند.

دراین دیدار وزیر انرژی و آب و رییس هیات افغانستان شماری از فرصت های بالقوه سرمایه گذاری برای اینگونه شرکت ها را بر شمرد که مورد توجه جدی مقام های این شرکت واقع شد.

قابل ذکر است، شرکت واپکاس هندوستان نخستین بار در سال 1969 پس از آنکه دولت هندوستان در آن زمان علاقمندی برای ساخت بند سلما نشان داده بود ایجاد گردید و از چهار دهه به اینسو این شرکت با دولت افغانستان از بهر ساخت این بند به تماس بوده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*