English | دری

بزرگراه کابل- مزار شریف مجدداً بر روی ترافیک گشایش یافت

بزرگراه کابل- مزار شریف مجدداً بر روی ترافیک گشایش یافت

مقامات فواید عامه در زون شمال میگویند، آنان موفق شدند که عصر روز گذشته شاهراه کابل مزارشریف را که در منطقه تنگی تاشقرغان به اثر سیلاب های 12 روز پیش تخریب شده بود مجدداً بر روی ترافیک بازی نماید.untitled

این بزرگ را که یکی از پر اهمیت ترین شاهراه های مواصلاتی ولایات شمال و کشور های خاورمیانه است مدت 12 روز پیش به اثر سرازیر شدن سیلاب در این مسیر بر روی ترافیک مسدود گردیده بود.

مسدود شدن این بزرگراه حتی بالای قیمت کالا های تجارتی که از کشور های آسیا میانه به افغانستان وارد میگردید تاثیر خود را گذاشته بود و بویژه نفت که بیشتر از این مسیر به تمامی ولایت دیگر انتقال داده میشود، در مدت زمان بندش این بزرگ را قیمت گاز مایع حدود 10 افغانی بالا رفته بود.

انجینیر عنایت الله ظفر رییس فواید عامه زون شمال، به رسانه های گفت: شاهراه کابل مزارشریف که به اثر سیلاب قطع شده بود پس از هشت شبانه روز تلاش کارمندان فواید عامه روز گذشته بر روی خود روها و عراده جات سنگین وزن باز گردید.

وی افزود، چونکه بر این مسیر سیلاب ها آسیب بیشتر زده بود در آغاز این شاهراه بر روی عابرین پیاده باز گردیده و سپس بر روی ترافیک عصر روز گذشته گشایش یافت.

به گفته وی، وجه مصارفاتی بازسازی این شاهراه حدود 5 میلیون افغانی شده است که از سوی وزارت فوایاد عامه پرداخت گردیده و این شاهراه به اساس ضرورت به طور موقت بازسازی شده است، و کارهای بنیادی و دیوار های استنادی آن تا پایین آمدن سطح آب به تعویق افتاده است.

در این حال اداره ترافیک ولایت سمنگان به راننده گان توسعه میکند که حین عبور از این مسیر آهسته رانندگی نمایند و قوانین ترافیک را رعایت نماید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
تاشقرغانتنگی تاشقرغان

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*