بزرگترین سرمایه گذاری اپل بالای بهره برداری از انرژی قابل تجدید

by Shahwali Sadiq | February 12, 2015 9:52 AM

تیم کوک، مدیرعامل کمپنی اپل، روز گذشته در کنفرانس اینترنت و تکنولوژی در سانفرانسیسکو از سرمایه گذاری روی بزرگ‌ترین، مهم‌ترین و بلندپروازانه‌ترین پروژهٔ انرژی قابل تجدید خبر داد. او گفت اپل با شرکت First Solar همکاری می‌کند تا با سرمایه‌گذاری بزرگ ۸۴۸ میلیون دالری یک نیروگاه آفتابی به مساحت ۵۲۶ هکتار در مونتری کالیفرنیا بسازد.

برق تولیدی این نیروگاه می‌تواند ۶۰ هزار خانه، ساختمان و محوطهٔ جدید اپل در درهٔ سیلیکون و تمام دفاتر و فروشگاه‌های این شرکت در کالیفرنیا راتأمین کند.

تیم کوک می‌گوید دیگر وقت صحبت کردن در مورد انرژی قابل تجدید گذشته و اکنون وقت عمل کردن برای بهره برداری از انرژی قابل تجدید است.

امروزه خیلی از شرکت‌ها برای انرژی قابل تجدید کنفرانس ها و سخنرانی ها را برگزار می‌کنند. اما اپل به‌جای این کارها یک قدم بزرگ در این راه برداشته است و این کار بسیار ارزشمند است.

First Solar نیز بیان کرد که اپل مبلغ ۸۴۸ میلیون دالر را بالای بزرگترین پروژهٔ انرژی قابل تجدید این شرکت در کالیفرنیا اختصاص داده و در مقابل آن به مدت ۲۵ سال ۱۳۰ مگاوات از برق تولیدی این پروژه را دریافت خواهد کرد. First Solar تاکید نمود که این قرارداد را یکی از بزرگ‌ترین قراردادها در این صنعت برای فراهم نمودن انرژی قابل تجدید به یک شرکت می باشد.

اپل با این کار نه‌تنها یک قدم بزرگ در جهان برای استفاده از انرژی‌های قابل تجدید برداشته است، بلکه می‌تواند در درازمدت در مصارف شرکت نیز صرفه‌جویی کند. دیتاسنترهای این شرکت برق زیادی مصرف می‌کنند و اپل با این کار به جهانیان نشان می‌دهد که یک شرکت بزرگ می‌تواند درزمینهٔ انرژی قابل تجدید سرمایه‌گذاری کند و از آن بهره ببرد.

اپل قبل ‌ازاین نیز گفته بود که یک دیتاسنتر دیگر در آریزونا را با انرژی مورد ضرورت را با انرژی قابل تجدید خواهد کرد. نیروگاه آفتابی استفاده‌شده در این پروژه ۷۰ مگاوات برق تولید می‌کند که برای ۱۴۵۰۰ خانه در آریزونا کافی است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Source URL: https://dari.wadsam.com/%d8%a8%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b3%d8%b1%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%87-%da%af%d8%b0%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d9%be%d9%84-%d8%a8%d8%a7%d9%84%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d9%87%d8%b1%d9%87-%d8%a8/