English | دری

Breaking News

برگزاری یازدهمین نشست رسانه ای در مورد نقش رسانه ها در تقویت حکومتداری خوب در افغانستان

برگزاری یازدهمین نشست رسانه ای در مورد نقش رسانه ها در تقویت حکومتداری خوب در افغانستان

یازدهمین نشست از سلسله نشست های رسانۀ که توسط انجمن اجتماعی خبرنگاران در شمال افغانستان و همکاری افغان-آلمان بر گزار می گردد، در مزار شریف دایر گردید و 90 تن از خبرنگاران، فعالان جامعه مدنی، نمایندگان دولت و فرهیختگان روی نقش رسانه ها در تقویت حکومتداری خوب در افغانستان بحث کردند.

صالح محمد خلیق، رییس اطلاعات و فرهنگ بلخ در این نشست گفت: “رسانه ها نقشی عمده در شکل گیری دیدگاه مردم نسبت به حکومت بازی می کنند. رسانه ها نقش صدای مردم را بازی می کند و مردم می توانند از طریق رسانه خواست های خود را ابراز کنند.”

رییس اطلاعات و فرهنگ بلخ افزود:”این حق هر خبرنگار است که مقام های حکومت به پرسش های آنها جواب گفته و اطلاعات مرتبط با جامعه را در اختیار آنها قرار دهند. حکومت از این فرصت که توسط رسانه ها ایجاد شده باید استفاده کند و معلومات لازم را با مردم شریک سازد که این خود موجب بهبود حسابدهی و تقویت حکومتداری خوب در کشور می شود.”

مارکوس هَکِ، مشاور ارشد همکاری افغان-آلمان  گفت که آزادی، مسئولیت هایی را نیز به همراه دارد. بنابراین  رسانه ها نه تنها صدای مردم را به حکومت می رسانند بلکه می توانند صدای حکومت را نیز به مردم منتقل کنند. ازنظر وی، تنها با ایفای این دو نقش است که رسانه ها می توانند به شفافیت سازی و پاسخگویی که از ستون های اصلی حکومتداری خوب هستند، کمک کنند.

سید عبدالحمید صفوت، استاد ژورنالیسم فاکولته ادبیات و علوم اجتماعی دانشگاه بلخ درباره اخلاق رسانه ای اظهار داشت: “رسانه ها همیشه باید بیطرف مانده و خبرنگاران باید کرامت انسانی، منافع عمومی و ملی و همچنین ساختار فرهنگی این کشور را در فعالیت های رسانه ای خود در نظر گیرند.”

قابل ذکر است، نشست های رسانه ای زمینه ملاقات و بحث میان کارشناسان از ادارات دولتی، نهادهای خصوصی، جامعه مدنی، دفاتر همکاری های توسعه ای، و رسانه ها به منظور تبادل نظر پیرامون موضوعات مهم مربوط به توسعه را، فراهم می سازد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*