English | دری

Breaking News

برگزاری کنفرانس مبارزه علیه فساد برای وکلای مدافع در کابل

برگزاری کنفرانس مبارزه علیه فساد برای وکلای مدافع در کابل

کنفرانس مبارزه علیه فساد برای وکلای مدافع از سوی همکاری افغان-آلمان با اشتراک 30 تن از اعضای انجمن مستقل وکلای مدافع از سراسر افغانستان برگزار گردید.

ایوبی، یک تن از اعضای هیئت ارزیابی انجمن وکلای مدافع افغانستان گفت:”وکلای مدافع و حقوق دانان افغانستان در عرصه مبارزه علیه فساد به مشکلات زیاد مواجه  اند. رشوه ستانی و رفتارهای فساد آور هنوز رایج است. ولی وکلای مدافع نقش مهم در راستای مبارزه علیه فساد بازی می کنند و رهنمود های که در درسترس آنها قرار گرفته اند، می توانند آنها را در این زمینه یار رسانند.”

هدف این برنامه انگیزه دهی به اعضای انجمن مستقل وکلای مدافع افغانستان جهت مبارزه علیه فساد بود. بعد از بررسی رهنمود ها توسط شورای رهبری انجمن مستقل وکلای مدافع افغانستان، اصلاحات لازم در آنها آورده خواهند شد.

 انجمن مستقل وکلای مدافع افغانستان در نظر دارد تا ساختار تعقیب شکایات علیه اعضای این انجمن را به روز رسانی نماید. بناۀ اشتراک کنندگان در باره روش هیئت رهبری ارزیابی انجمن مستقل وکلای مدافع افغانستان نیز بحث نمودند بخاطریکه این هیئت مسئول بررسی تمام شکایت های انجام شده علیه وکلای مدافع است.

گفته می شود فساد ظرفیت دولت جهت پاسخگویی به نیاز های مردم را به شدت تحت شعاع قرار می دهد و بعضی از شهروندان،  بزرگترین مشکل افغانستان را نه مسئله امنیتی بلکه فساد می دانند.

پروژه حاکمیت قانون  همکاری افغان – آلمان از سال 1382 تا کنون وزارت عدلیه افغانستان را در راستای تلاش هایش برای دسترسی شهروندان افغانستان به عدالت یاری رسانده است. این کار از طریق ظرفیت سازی کارمندان حکومت در سکتور عدلی و حمایت از دسترسی مردم به عدالت انجام می شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*