English | دری

Breaking News

برگزاری کنفرانس جهانی ابتکار شفافیت صنایع استخراجی با حضور هیئت افغان در اندونیزیا

برگزاری کنفرانس جهانی ابتکار شفافیت صنایع استخراجی با حضور هیئت افغان در اندونیزیا

کنفرانس جهانی ابتکار شفافیت صنایع استخراجی در خصوص مالکیت سودمند، با حضور هفت عضو از ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان شامل نمایندگان جامعه مدنی، سکتور خصوصی، وزارت معادن و پترولیم  و دفتر ریاست جمهوری در جاکارتای اندونیزیا برگزار گردید.

ابتکار شفافیت صنایع استخراجی، استاندرد جهانی برای شفافیت و مدیریت خوب در بخش استخراج می باشد که استانداردها را برای مدیریت نفت، گاز و منابع معدنی کشور تنظیم می کند.

فردریک رویفلد، رئیس ابتکار شفافیت صنایع استخراجی در این کنفرانس گفت: “حکومت های ملی باید با ایجاد شفافیت در امور مالی خود اقدام کنند. آنها همچنین باید اطمینان دهند که همه شرکت های فعال در کشورشان در نهایت در ملکیت چه کس قرار دارند.”

كشورهايكه از استاندارد استفاده مي كنند اطلاعات مربوط به پرداخت ماليات، مجوز، قرارداد، توليد و ديگر عناصر كليدي استخراج منابع طبيعي را، افشا مي كنند.

افغانستان در سال 2010 کاندید عضویت این اداره شد و همچنان سعی میکند تا برای دستیابی عضویت کامل ابتکار شفافیت صنایع استخراجی، تمام شرایط لازم را کامل نماید.

خانم غزال حبیب یار صافی معین وزارت معادن و پترولیم افغانستان  گفت: “در حال حاضر در زمینه بهبود شفافیت در بخش استخراج، فعالیت می کند، وی همچنان تأکید ورزید که “حکومت افغانستان متعهد به افشای مالکیت سودمند و ایجاد یک راجستر مرکزی، میباشد.”

این کنفرانس با شرکت کنندگان مهم بین المللی از 52 کشور به منظور بحث و اشتراک گذاری تجربیات خود در زمینه ایجاد میکانیزمهای شفاف برای افشای مالکیت در بخش استخراج، دایر گردید.

قرار است تا سال 2020، شرکت هایی که در فعالیت های استخراجی فعالیت می کنند، باید نام، ملیت و کشور و محل اقامت مستفید شونده را گزارش دهند.

گفتنی است که در این کنفرانس، فرصتی برای تبادل و یادگیری از تجارب کشورهای دیگر مانند انگلستان و اوکراین در زمینه افشای مالکیت برای هیئت ابتکار شفافیت صنایع استخراجی کشور وجود داشت.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*